19.07.2017
Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā jūlijā

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 24. līdz 27. jūlijam.

Šajā mēnesī bibliotēka iegādājusies vairākas nozīmīgas nozaru literatūras grāmatas. Izdevums “Latvijas tautsaimniecības vēsture” aptver laikaposmu no 19.gadsimta beigām līdz 2016.gadam. Inovācija ir grāmatas sasaiste ar elektronisko vidi, kur ar mobilās lietotnes Overly palīdzību lasītāji varēs piekļūt arī apjomīgiem digitāliem pielikumiem, kā arī visai būtiska inovācija ir arī jomu un nozaru ekspertu iesaiste īsu un lakonisku komentāru veidā, kas veido zināmu polemiku.

Mākslinieka Alberta Kronenberga dzīvi un darbu pamatīgi izpētījis somu rakstnieks Juka Rislaki un izdevis grāmatu “Vilki,velni un vīri”. Kā saka autors: ”Intuitīvi jutu, ka Kronenbergs ir kaut kas tikpat latvisks kā speķa pīrāgi, Jāņu siers, Skalbes dzeja un Blaumaņa lugas, dziesmu un deju svētki un arī dainas.”

Kā Latvijas fenoments bieži tiek minēti Kapu svētki. Grāmatā “Kopā kapos” varēsiet ieskatīties Mārtiņa Grauda uzņemtajās fotogrāfijās un salīdzināt ar savām kapus svētku noskaņām, izlasīt, ko par šiem svētkiem raksta Janīna Kursīte, Alvis Hermanis un Gundars Āboliņš.

Neliels papildinājums ir arī daiļliteratūras plauktam.

Uz izvēlēto grāmatu var pieteikties rindā, iegriežoties bibliotēkā. Autorizētie bibliotēkas lietotāji varēs grāmatu rezervēt elektroniskajā katalogā bibliotēkas mājas lapā , izmantojot aktivizēto tekstu – bibliotēkā pieejamie eksemplāri.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 28.jūlijā.

Līga Rozīte

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja