20.01.2016
Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā janvārī

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 25. līdz 28. janvārim.

Šajā mēnesī nozīmīgs piedāvājums dokumentālajā prozā. Gothards Ādolfs Caucis atmiņu grāmatā “Viena latvieša stāsts mūža svētdienā” atklāj nozīmīgus notikumus mūsu valsts vēsturē.  Autors piedzīvojis 1905. gadu, dienestu cara armijā, Latvijas valsts dzimšanu, partiju laikus un 1934. gada 15. maiju, padomju un vācu okupācijas. Savus memuārus autors rakstīja trimdā ASV, bet uz Latviju tie atceļoja tikai 90.gados.

Divu iemīļotu publicistu jaunākās grāmatas – Ērika Hānberga “Atgūšana un iegūšana saprātā un neprātā” un Otto Ozola “Neērtās patiesības”, atklās gan pozitīvus un pilnvērtīgus dzīvošanas momentus, gan mūsu sabiedrības ēnas puses.

Vēl šobrīd piedāvājam iepazīties ar grāmatu - Tomass Šēnbergs “Ingmars Bergmans. Stāsts par mīlu, seksu un nodevību”. Maijā un jūnijā bibliotēkā būs iespēja apskatīt fotogrāfiju izstādi par šo izcilo un skandalozo režisoru un aktrisi Līvu Ulmani. Otra fotoizstāde, kas sekos iepriekšminētajai, jūlijā un augustā būs  divu latviešu - Mārtiņa Sila un Andža Ūbeļa Āfrikas apceļošanas ar motocikliem spilgtākie kadri. Viņu piedzīvotais tagad lasāms grāmatā “Vēstules no Āfrikas”.

Noteikti lasītāju interesi raisīs arī jaunais Laimas Kotas  romāns “Mierielas vilkme” un Armanda Pučes romāns par Herbertu Cukuru “Jūs nekad viņu nenogalināsiet”.

Tulkotās daiļliteratūras krājumu papildinājušas jaunas Laienas Moriartijas,  Noras Robertsas, Pītera Svonsona un citu autoru darbi.

Uz izvēlēto grāmatu var pieteikties rindā  uz vietas bibliotēkā. Autorizētiem bibliotēkas lietotājiem ir iespēja grāmatu rezervēt arī elektroniskajā katalogā  bibliotēkas mājas lapā, izmantojot aktivizēto tekstu – bibliotēkā pieejamie eksemplāri. Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 29. janvārī.

Līga Rozīte

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja