22.02.2016
Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā februārī

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 22.līdz 25. februārim.

Ar Ikara Piebalga politisko trilleri "Melu sindikāts" savu darbību atsāk  "Atēnas" zīmols, kas priecē lasītājus jau kopš 1996. gada. Romāna darbība risinās Latvijā, kas kļuvusi bagāta valsts pēc lielu naftas krājumu atrašanas.  Latviešu literatūrā jaunus darbus piedāvā rakstnieki Arnolds Auziņš, Inga Jēruma un Dzintra Žuravska. Turpinājumu  par Piebalgas pusi un mācītāja Kēlbranta ģimeni tālāk risina  Ingūna Bauere romānā “Hernhūtiešu meitas”.  Atkartoti iznācis Veras Volkēvičas romāns “Pļauka” 4 grāmatās.

Šī mēneša piedāvājumā vēsturnieku Kārļa Kangera, Ulda Neiburga un Rudītes Vīksnes grāmata “Aiz šiem vārtiem vaid zeme. Salaspils nometne: 1941-1944″. Monogrāfija stāsta par Salaspils nometnes rašanos, celtniecību, pārvaldi, ieslodzītajiem, dienas kārtību, darbu, represijām un nometnes likvidēšanu, kas lauž padomju režīma radītos mītus un puspatiesības. Vēl viens dokumentālās prozas darbs ir “Šķērsiela 13.Latvieša dibināts Gulags”. Pazīstamā režisora un scenārista Tālivalža Margēviča dokumentāli vēsturiskā  romāna galvenais varonis ir latvietis  Eduards Bērziņš, kurš ar paša Staļina pavēli kļūst par Kolimas koncentrācijas nometņu sistēmas „Sevvostlag” priekšnieku, un viņa vara Kolimā ir neierobežota. Kā zināms, Eduardu Bērziņu nošāva lielās tīrīšanas laikā PSRS 1938. gadā, taču Margēviča romānā izsekots viņa dzimtas gaitām līdz pat mūsdienām.

No ārzemju literatūras lasītājiem piedāvājam vairākus jaunus detektīvus, kā arī  fantastikas žanra un romantiskus daiļdarbus.

Uz izvēlēto grāmatu var pieteikties rindā  uz vietas bibliotēkā. Autorizētiem bibliotēkas lietotājiem ir iespēja grāmatu rezervēt arī elektroniskajā katalogā  bibliotēkas mājas lapā, izmantojot aktivizēto tekstu – bibliotēkā pieejamie eksemplāri.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 26. februārī.

Līga Rozīte

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja