25.04.2016
Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā aprīlī

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 25.-28.aprīlim.

Vēsturisko romānu sērijā  “Mēs. Latvija, XX gadsimts” līdz šim populārākais ir Māra Bērziņa romāns “Svina garša”. Šajā mēnesī iznācis jau nākošais sērijas romāns  “Stikli”.  Šis ir dzejnieces un dramaturģes Ingas Gailes pirmais romāns, kura darbība risinās no 1937. līdz 1939. gadam, kad Latvijā valda Kārļa Ulmaņa režīms. “Tas ir laikmets, kad Latvijas vēsturē, pēc daļas mūsdienu Latvijas iedzīvotāju domām, bija pārpilnības, latviskuma un kārtības laiks. "Stiklos" valdošā atmosfēra, notikumi, kas risinās laikā, kad viss šķiet labi, bet to, kas neatbilst valdošā vairākuma izpratnei par labo un ļauno, apiet, noklusē vai mēģina ierobežot, diemžēl atgādina šodienas Latviju," tā romānu raksturo autore Inga Gaile.

Turpinās arī izdošana lieldrukas grāmatām. Šajā formātā  izdots Māras Svīres romāns “Ar vakardienu kabatā”. Darbība risinās lauku ciematā un centrā ir  Linarda, Balvas un Saulcerītes attiecības. Lai arī liekas tradicionāls sižeta uzstādījums, autore aicina lasītājus pašiem izvirzīt notikumu versijas un uzdot jautājumu: “Vai patiešām it tā, ka piedzīvotais un pārdzīvotais visu mūžu jānēsā kabatā kā akmens un tas nav ne izmetams, ne izdzēšams?”

Ārzemju literatūras plauktā meklējiet jaunāko zviedru rakstnieces Marijas Ērnestamas romānu „Bustera ausis”. Tas ierindojams to detektīvu žanrā, kur uzsvars ir uz cilvēciskajām attiecībām, noslēpumiem, kas vienotā puzlē saliekas tikai grāmatas pašās beigās. Divi jauni romāni, kuros sastapsimies ar svešādo un intriģējošo austrumu zemju kultūru  - Debora Rodrigesa “Mazā Kābulas kafejnīca” un Tāhirs Šāhs ar autobiogrāfisko darbu “Kalifa nams. Gads Kasablankā”.

Grāmatā „Brīvās Latvijas prezidenti” ir lasāms par visiem Latvijas prezidentiem, ieskaitot Raimondu Vējoni. Šajā izdevumā veiksmīgi apvienoti daiļliteratūras un historiogrāfijas elementi, izvairoties no pārlieku slavināšanas un „otra grāvja” – nomelnošanas.

Uz izvēlēto grāmatu var pieteikties rindā  uz vietas bibliotēkā. Autorizētiem bibliotēkas lietotājiem ir iespēja grāmatu rezervēt arī elektroniskajā katalogā bibliotēkas mājas lapā, izmantojot aktivizēto tekstu – bibliotēkā pieejamie eksemplāri.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien,29. aprīlī.

Līga Rozīte

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja