20.09.2023
Dzejnieki viesosies pie Valkas novada skolēniem

Popularizējot Dzejas dienu tradīciju un dzeju kā vienu no mākslas izpausmes formām un būtisku kultūras daļu bērnu un jauniešu vidū, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā būs tikšanās ar dzejniekiem Ivaru Šteinbergu un Raimondu Ķirķi.

 

Latviešu dzejnieks un kritiķis Ivars Šteinbergs maģistra grādu ieguvis salīdzinošajā literatūrzinātnē Ņujorkas štata universitātē Bingemtonā. Strādājis portālā "Delfi" un vadījis literatūras raidījumu "Bron–Hīts" radio "NABA". Izdevis divus dzejas krājumus - "Strops”, par kuru saņēmis Dzejas dienu balvu un Ojāra Vācieša literāro prēmiju, un “Jaunība” , kas 2023. gadā saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu labākā dzejas darba kategorijā. Šodien ir pētnieks Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtā un lektors Latvijas Kultūras akadēmijā.

 

Raimonds Ķirķis ir dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis. Studējis kultūras teoriju un menedžmentu Latvijas Kultūras akadēmijā, šobrīd studē maģistrantūrā LU Vēstures un filozofijas fakultātē. Arī vadījis literatūras raidījumu "Bron-Hīts" radio NABA. Kopš 2018. gada strādā Raiņa un Aspazijas mājā. Izdevis dzejoļu krājumu "Kartes", kas 2020. gadā saņēmis Dzejas dienu balvu.

 

Pasākums notiek projekta “Dzejas diena Valkas novada skolās 2023” ietvaros, to organizē Valkas novada Centrālā bibliotēka ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

 


Informāciju sagatavoja:
Valkas novada Centrālās bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ance Andrējeva-Empele

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.