Izstādē “vesela jūŗa iz Brūveŗa pūra”

Bibliotēkas novadpētniecības stendā aplūkojama dzejniekam Pēteram Brūverim veltīta izstāde. Tajā viņa izdotās grāmatas gan pieaugušajiem, gan bērniem, dzeja preses izdevumos un krājumos (arī vācu un krievu valodā), tulkojumi no vācu, lietuviešu, azerbaidžāņu, azeru un evenu valodas, atdzejojumi no krievu, turku un tuviešu valodas.

Kā raksta Pētera meita Zane: “Valkas bibliotēkā var apskatīt izstādi, kurā vienkopus tēta paveiktais – starp izdotajām grāmatām – intervijas, rokraksti, atmiņas, publikācijas, tulkojumi, nākotnes ieceres...”

Priecājamies, ka bibliotēkas krājumā saglabājies dzejnieka manuskripts (datorizdruka) izdevumam “Grāmata Gundegai” un viņa rakstītās rindas Grāmatu svētku dalībniekiem: “Mīļi Palsmanes bērni un lieli! Diemžēl veselības dēļ nevarēju pie jums patapt un parunāties, un palasīt jaunākos dzejoļus (Jūs būtu pirmie klausītāji). Tikko Valkā pabeidzu jaunu bērnu grāmatu.. Jūs būsiet pirmie šīs grāmatiņas lasītāji…”

Izstādē apskatāms arī interesants izdevums – atklātņu komplekts, kurā Pētera Brūvera dzejoli “Vakariņas ar velnu” ilustrējusi viņa dzīvesbiedre Iveta Brūvere. To esam saņēmuši dāvinājumā no Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas. “Pētera un Ivetas debija senu notikumu vēstījumam divrindēs un bildēs, dzejolis, kas radīts gandrīz trīsdesmit gadus atpakaļ un savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien,” raksta Daiga Brigmane, Ulbrokas bibliotēkas vadītāja.

Izstāde “Pēters Brūveris. Dzeja no Valkas burtniecības un citi darbi” apskatāma līdz 15. maijam.