05.09.2016
Izstāde "Stāsta vēsture. Valkas bērnudārzi"

Septembrī, kad bērni uzsāk skolas gaitas, novadpētniecības stendā apskatāma izstāde „Stāsta vēsture. Valkas bērnudārzi”. Tieši pirmskolas iestādes ir tās, kur daudzi no mums sākuši apgūt savas pirmās zināšanas. Par to, kādi bijuši Valkas bērnudārzi un kā tie mainījušies gadu gaitā, vēsta publikācijas presē.

 

Šā gada maijā “Pasaciņa” (agrāk Valkas 4. bērnudārzs) svinēja 35. dzimšanas dienu. Savukārt pirms 55 gadiem rudenī tika atklāta “Pumpuriņa” (tolaik Valkas 1. bērnudārza) jaunā ēka. Sveicam jubilārus!

 

Izstāde stāsta arī par Valkas 3. bērnudārzu, kas pastāvēja no 1970. gada aprīļa līdz 1998. gada sākumam, kā arī par jaunāko pirmskolas iestādi – Valkas – Lugažu draudzes un Sarkanā Krusta kristīgo bērnudārzu “Gaismiņa”. Diemžēl ļoti maz liecību palikušas par kādreizējo Valkas 2. bērnudārzu. Varbūt šo robu varētu aizpildīt tā agrāko darbinieku atmiņas?!

 

Izstāde ir veltījums visiem Valkas radošajiem pirmskolas pedagogiem – gan esošajiem, gan bijušajiem. Īpaši gribam pieminēt daudzu mazo bērnudārznieku audzinātāju Birutu Kriķi, kuras darba mūžs bija 47 gadus garš.

 

Izstāde apskatāma no 1.-30. septembrim.

 


Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.