27.06.2016
Izstāde „Pazīsti Latvijas kokus un puķes”

Valkas bibliotēkā

Izstāde „Pazīsti Latvijas kokus un puķes”

Valkas bibliotēkā apskatāmajā herbārijā varat iepazīties ar vairāk kā 100 Latvijas puķu  un koku sugām.

Herbarius (latīņu) – herbārijs ir žāvētu augu paraugu kolekcija. Ievācot augus un noformējot herbāriju, jāievēro dažādi noteikumi, piemēram, augiem jābūt ar ziediem, bet kāpostu (krustziežu) un čemurziežu dzimtu augiem – ar ziediem un augļiem, kokiem un krūmiem ņem tikai atsevišķus zariņus, un vēl daudz citu nosacījumu.

Šī herbārija veidotāja ir Ilona Krastiņa, kura savu vaļasprieku, dārzu un apstādījumu ierīkošanu, šobrīd apgūst profesionāli Bulduru Dārzkopības  vidusskolā neklātienē.  Lai gan ieguvusi mediķa izglītību, Ilonai vienmēr ir bijis ķēriens un interese par daiļdārzniecību. Valkā  jau vairākus gadus varam priecāties par viņas veidotām dobēm un apstādījumiem.  Izstādē redzamais herbārijs ir veidots, apgūstot kursu dendroloģijā un puķkopībā.

Herbārija vāca un noteica Ilona Krastiņa