Izmaiņas bibliotēkas darba laikā ārkārtas situācijas laikā

Valkas novada Centrālā bibliotēka turpina apkalpot apmeklētājus darba dienās no pl.10.00 – 18.00, sestdienās bibliotēka slēgta, ievērojot valstī noteiktos fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus. Bibliotēkas telpās vienlaikus drīkst uzturēties ne vairāk kā 10 apmeklētāji.

Visiem apmeklētājiem pieejami šādi bibliotēkas pakalpojumi:

• periodikas lasītava (1.stāvā), uzturēšanās līdz 15 min,
  • grāmatu apmaiņa (2.stāvā),
  • datora izmantošana (līdz 15 min).

Valkas bibliotēka aicina apmeklētājus:

•  lai saīsinātu savu uzturēšanās laiku bibliotēkā, grāmatas pirms bibliotēkas apmeklējuma rezervēt, izmantojot elektronisko katalogu, e-pastu valkasbiblioteka@valka.lv vai telefonu 64723672, 29136199,
  •  ienākot bibliotēkas telpās, valkāt sejas aizsargmasku, veikt roku dezinfekciju,
  •  būt sociāli atbildīgiem un ievērot divu metru distanci,
  • izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt bibliotēku, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī, ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

Bibliotēkas darbību reglamentē Kultūras ministrijas rīkojums “Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu bibliotēkās”.  Valdība otrdien, 1. decembrī, atkārtoti lēma izsludināt ārkārtējo situāciju visā valsts teritorijā un apstiprināt jaunus Covid-19 izplatības ierobežojumus, tostarp kultūras nozarē. Info Kultūras ministrijas mājaslapā.

Valkas bibliotēkā tiek veikta saņemto grāmatu karantīna, nodrošinot to īslaicīgu uzglabāšanu atsevišķi no pārējām krājuma vienībām.