08.06.2016
Īpaša grāmata īpašā plauktā

Akcija "Īpaša grāmata īpašā plauktā ir iespēja ikvienam dāvināt Latvijas Nacionālajai bibliotēkai sev nozīmīgu un īpašu grāmatu, titullapā ierakstot vēstījumu vai personisku stāstu, kas saistās ar šo grāmatu. Tā kopā ar vairākiem desmitiem tūkstošu citu iedzīvotāju dāvinātu grāmatu nonāks un tiks glabāta Gaismas pils Tautas grāmatu plauktā, papildinot tos izdevumus, kas šeit nogādāti 2014. gadā - atklājot Rīgas-Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu ar skaisto un vienojošo akciju "Gaismas ceļš - grāmatu draugu ķēde".

 

Kāpēc dāvināt?

Mēs vēlamies, lai bibliotēkā būtu īpaša vieta, ko veidojuši cilvēki paši. Tāpēc mums ir svarīgi, lai grāmatā būtu stāsts, kas vēsta par katra individuālo vēsturi, par to, kas nav izlasāms enciklopēdijās vai romānos. Par ikdienu, nejaušībām, sajūtām vai uzskatiem. Par to, kas citādi nogrimtu laika plūdumā.

 

Mums ir svarīga Tava līdzdalība!

 

Projektu īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Informatīvais atbalsts: Latvijas Radio, Latvijas Televīzija, IR, DELFI, Latvijas Avīze

Papildu informācija: plaukts[uz]lnb[punkts]lv 

 

ĪPAŠA GRĀMATA

Katrs iedzīvotājs aicināts dāvināt vienu sev nozīmīgu grāmatu ar tās priekšlapā pašrocīgi ierakstītu veltījumu vai personisku stāstu. 

Varbūt grāmatā ir iespiests zīmogs vai palicis kafijas traips, atzīmēti mīļākie citāti? Taču varbūt tā iegādāta par pirmoa algu vai apceļojusi pasauli? Tautas grāmatu plauktā nokļuvušie vēstījumi tiks glabāti mūžīgi! Plaukta saturs arī sniegs mums priekšstatu par attieksmi pret lasīšanu un kultūru nemierīgajā informācijas laikmetā.

ĪPAŠA VIETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas - Gaismas pils - arhitekts Gunārs Birkerts ēkas ātrijā jeb vestibilā ir izveidojis stikla konstrukciju piecu stāvu augstumā, kas paredzēta vairākiem desmitiem tūkstošu grāmatu. Viņš vēlējies, lai tas būtu viens no ēkas centrālajiem elementiem, jo konstrukcijā iestrādāti arī vizuāli spēles elementi. Tie ar spoguļu palīdzību spēj radīt neparastu iespaidu, lūkojoties uz plauktu no dažādiem leņķiem.

Mēs uzskatām, ka arhitekta projektētā grāmatu plaukts  ir īpaša vieta. Tur ievietotās grāmatas tiks saglabātās mūžīgi un arī pastāvīgi atgādinās apmeklētājiem par individuālajiem stāstiem, kas veido mūsu kultūru un vēsturi.

PIEDALĪTIES

Kā piedalīties?

  1. Izvēlies vienu īpašu grāmatu, ko dāvināt Tautas grāmatu plauktam;
  2. Ieraksti titullapā vēstījumu, kāpēc Tu dāvini tieši šo grāmatu (valodai nav nozīmes);
  3. Aizpildi un izdrukā dāvinājuma veidlapu;
  4. Nodod grāmatu bibliotekāram;
  5. Saņem apliecinājumu par dāvinājumu;
  6. Paldies! Viss paveikts!

 

Informācijas avots: www.tautasgramatuplaukts.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.