10.10.2016
II vispasaules diktāts latviešu valodā

15. oktobrī plkst. 12:00 Latvijā un visā pasaulē vienlaikus otro gadu pēc kārtas norisināsies Vispasaules diktāts latviešu valodā. Gandrīz 300 vārdu garā diktāta teksta autors ir rakstnieks Pauls Bankovskis. Lai rakstītu diktātu klātienē vienā no sešām Latvijas pilsētām — Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī vai Rēzeknē — interesenti ir aicināti pieteikties iepriekš interneta vietnē http://www.raksti.org/ (vietu skaits ir ierobežots). Savukārt rakstīt diktātu tiešsaistē varēs šajā pašā vietnē bez iepriekšējas reģistrācijas.

 

Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs, bezmaksas pasākums, turklāt to var rakstīt arī anonīmi, jo balvas par dalību šajā pasākumā netiek saņemtas.  Šīs iniciatīvas mērķis ir attīstīt latviešu valodas rakstītprasmi, audzināt cieņu pret dzimto valodu jau no bērna vecuma, veidot ciešākas saiknes ar ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu.

 

Valkas novada Centrālā bibliotēka 15. oktobrī (sestdien) ir atvērta līdz 15:00. Interesenti laipni aicināti izmantot bezmaksas interneta pieeju.

 

Pārbaudīsim savas zināšanas. Lai veicas!

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.