22.06.2017
Bērnu grāmatu jaunumi jūnijā

Svētku nedēļā esam saņēmuši papildinājumu savam grāmatu krājumam.

Mazākajiem lasītājiem Rutas Svažas un Dāvja Ozola stāsts par to, kas notiek bērnistabā, kad tā nav sakārtota pirms gulētiešanas,  Miklosa Malvina grāmata par pelēna Edžiņa neparastajiem piedzīvojumiem un jauns stāsts Vinnija Pūka cienītājiem “Labākie draugi”.  Divas jaunas grāmatiņas Rozijas Benksas grāmatu sērijā “Noslēpumainā karaļvalsts” stāsta par jauniem labāko draudzeņu -  Elīnas, Samantas un Jasmīnas  piedzīvojumiem.

Vairāki grāmatu jaunumi piedzīvojumu literatūras cienītājiem: angļu rakstnieka Entonija Horovica radītā varoņa Aleksa Raidera  piedzīvojumu turpinājums divās grāmatās “Tiešā tēmējumā” un “Skeleta sala” (pirmā grāmata “Pērkondārds” jau labu laiku ir mūsu krājumā);  Mišelas Peiveres romānu cikla “Dievi un karotāji” trešā grāmata par Hīlasa un Pirras piedzīvojumiem “Piekūna acs”, Merisas Meijeres fantastikas sērijas “Mēness hronikas” pirmā grāmata “Sindera”.

Zinātkārajiem lasītājiem piedāvājam Gundegas Kampes - Pērsones  sastādīto grāmatu par Latvijā sastopamajiem zīdītājiem: to izplatību Latvijā, dzīvesveidu, barošanos, kā arī par sugām, kuras kādreiz dzīvojušas Latvijas teritorijā, bet nu vairs šeit nav sastopamas. “Minecraft” faniem noderēs grāmata “Minecraft: Radošā režīma ceļvedis”, kurā šīs spēles lietpratēji dalās savā pieredzē un dod padomus, kā īstenot spēlē krāšņus un grandiozus projektus.

Plašāk ar jauno grāmatu anotācijām iespējams iepazīties bibliotēkas mājas lapā, sadaļā “Bērniem un jauniešiem” -  jaunākās grāmatas.

Aija Rudīte

Valkas NCB Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre