17.02.2017
Februāra grāmatu jaunumi

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 20. līdz 23. februārim.

Šī mēneša jaunumos gribas izcelt divas grāmatas - Inga Ābele “Duna” un Roalds Dobrovenskis “Reiz dzīvoja bruņinieks nabags... Grāmata par Musorgski”.

Pirmā ir apgāda "Dienas Grāmata" vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" iznākusī grāmata, kas šoreiz stāsta par notikumiem īsi pirms 1949. gada 25. marta. Niansēts sadzīves ainu tēlojums, kas pamatots ar vēsturiskiem faktiem un romāna centrālās metaforas - Daugava un zirgi - savijušies spilgtā brīvības alku tēlojumā.

Romāns “Reiz dzīvoja bruņinieks nabags... Grāmata par Musorgski” atklāj krievu komponista Modesta Musorgska radošo personību, kas ir absolūti pārlaicīga. Vēsturiski-dokumentālā proza ir Dobrovenska stihija un lielā prasme, un tādas nav nevienam citam. Rakstnieks atklājis Musorgska personību ar vērienu, simpātijām un saprašanu. Šis romāns gan neprofesionāliem mūzikas cienītājiem, gan profesionāļiem palīdzēs skaidrāk apjēgt un dziļāk izjust šī traģiskā un neiedomājami talantīgā vīra mūžu un daiļradi. Roalds Dobrovenskis saņēmis Latvijas Republikas Ministru kabineta balvu (2000.g.) par romānu “Rainis un viņa brāļi” un Literatūras Gada balvu par mūža ieguldījumu (2005.g.).

Uz izvēlēto grāmatu var pieteikties rindā, iegriežoties bibliotēkā. Autorizētie bibliotēkas lietotāji varēs grāmatas rezervēt elektroniskajā katalogā bibliotēkas mājas lapā, izmantojot aktivizēto tekstu – bibliotēkā pieejamie eksemplāri.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 24.februārī.

Līga Rozīte

Valkas novada Centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja