03.07.2018
ES līmenī tiek daudzināti latviešu Dziesmu un deju svētki

2018.gada, 26. jūnijā, Eiropas Parlamentā Briselē norisinājās Eiropas Kultūras mantojumam veltīta augsta līmeņa konference “Kultūras mantojums Eiropā: savienojot pagātni un nākotni”. Konferenci atklāja Eiropas Parlamenta (EP) un Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāji - Antonio Tajāni un Žans Klods Junkers.

 

Vienīgā pārstāve no Baltijas valstīm, atklāšanas panelī ar prezentāciju par latviešu Dziesmu un deju svētkiem īpaši aicināta piedalīties bija Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde. Tagad kultūras žurnālisti no Eiropas valstīm ir uzzinājuši plašāk par vienu no lielākajiem Latvijas valsts simtgades notikumiem - XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem.

 

„Mums, latviešiem, Dziesmu un deju svētku tradīcija ir viena no spilgtākajām latviskās identitātes izpausmēm, taču, ja paskatāmies uz šīs tradīcijas saknēm, nepārprotami atklājas tas, ko mūs aicina atcerēties, pētīt un popularizēt Eiropas kultūras mantojuma gads – proti, vietējā savdabīgā mantojuma izcelsmē atrodamās un saskatāmās mūs visus vienojošās kopīgās eiropeiskās vērtības. Arī mūsu Dziesmu un deju svētku saknes ir meklējamas Eiropas kultūrā vēl krietni pirms Latvijas valstiskuma veidošanās, taču mūsdienās tik spēcīgu kopā dziedāšanas tradīciju nevarēsim atrast nekur pasaulē - Dziesmu un deju svētkos iesaistās 38% iedzīvotāju, savukārt netiešā veidā – nodrošinot dažādus pakalpojumus, baudot svētkus klātienē vai arī tiešraidēs - pat 87%. Tieši tādēļ mūsu svētkus atzinīgi vērtē un apbrīno visā pasaulē,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

 

Vairāk informācijas par konferenci “Kultūras mantojums Eiropā: savienojot pagātni un nākotni”.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.