25.09.2023
Dzejas konkursa “Tu arī mani spēsi izpildīt” apbalvošanas pasākums Lugažu muižā

Jau nākamnedēļ svinīgā pasākumā tiks paziņoti dzejas autoru-iesācēju konkursa “Tu arī mani spēsi izpildīt” laureāti! Ikviens interesents aicināts 30. septembrī plkst.14 Valkas pagasta Saieta namā “Lugažu muiža”, lai atbalstītu jaunos dzejniekus un iepazītu viņu daiļradi svinīgajā apbalvošanas pasākumā.

 

Tradicionāli pasākums tiks atklāts ar konkursa dalībnieku dzejas lasījumiem un laureātu apbalvošanu. Par muzikālu sveicienu visiem dalībniekiem rūpēsies pārsteidzošā un neordinārā Keitija Bārbale. Mūziķe aizvadītajā (2022) gadā izdevusi akustisko debijas albumu, kas ieguvis "Zelta mikrofonu" kā labākais indie vai alternatīvās mūzikas albums. Kā Keitijas trumpji tiek minēti vienkāršums, tiešums, fascinējošā balss un atšķirīgā izpildīšanas maniere.

 

Pasākuma otrajā daļā apmeklētāji aicināti ļauties radošam procesam, izzināt un piepildīt sevi mākslas terapijas seansā kopā ar sertificētu mākslas terapeiti un audiovizuālās dzejas grāmatas "Turi muti/Neklusē" autori Ingu Bitēnu. Terapeite seansu raksturo kā vienkāršu procesu, kas lielākoties norit katram individuāli caur iekšējo dialogu un pašnovērojumiem. “Būsim kopā un spēsim sevi izpildīt”, aicina Inga Bitēna. 

 

Ikgadējais Valkas novada literātiem Velgai Krilei un Arturam Gobam veltītais dzejas autoru – iesācēju konkurss “Tu arī mani spēsi izpildīt” notiek ar mērķi atklāt jaunos dzejas talantus, kā arī veicināt un iedrošināt literāro dotību attīstīšanu dažādu paaudžu autoriem. Kopumā šogad konkursam savus darbus iesnieguši 50 dalībnieki un tos trīs vecuma grupās – 10 līdz 13 gadi, 14 līdz 17 gadi un 18+ izvērtēja žūrija 6 cilvēku sastāvā. Šogad atbildīgo žūrijas darbu uzņēmās folkloras un literatūras pētnieks Ingus Barovskis, Valkas novada dzejniece Anita Anitīna, ilggadējais bijušais Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs un kaislīgs grāmatu lasītājs Vents Armands Krauklis, 2022. gada dzejas konkursa laureāte Evija Martukāne-Laganovska, Valkas bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja Līga Rozīte un Latvijas Bērnu fonda viceprezidente Vaira Vucāne.

 

Konkursu organizē Valkas novada Centrālā bibliotēka un Saieta nams “Lugažu muiža”, atbalsta “Latvijas Bērnu fonds” un Valkas novada pašvaldība.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ance Andrējeva-Empele

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.