09.09.2019
Dzejas dienas bērniem

Dzejas dienas ir svētki dažāda vecuma auditorijai, tostarp, bērniem. Tādēļ 2019.gada rudenī Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa vēlas piedāvāt arī mazajiem lasītājiem darboties ar dzejošanu un pavisam īsta dzejnieka satikšanu.

 

Tikšanās ar dzejnieci un grāmatu redaktori Inesi Zanderi bibliotēkā notiks 27.septembrī plkst. 12.30.

 

Inese Zandere ir latviešu bērnu literatūras autore. No 2004.gada ir izdevniecības “Liels un mazs” galvenā redaktore. Viņas pirmais dzejoļu krājums izdots 1983.gadā, bet kopš 1990.gada viņa publicē galvenokārt grāmatas bērniem. To jau vairāk kā divdesmit.


Zanderes bērnu dzejoļiem raksturīgais ir dot iespēju sajust, tad domāt un saprast. Autore vedina mazo lasītāju godīgi domāt ne vien par skaisto, bet arī par grūto, vērīgi uztvert lietas, parādības visapkārt, aicina priecāties par pasauli un atklāt tās daudzslāņainību.


Ineses Zanderes dzejoļi ir muzikāli un viegli iegaumējami. Viņas dzejoļi bieži komponēti. Rakstniece ir arī vairāku muzikālu darbu libretiste. Viena no Zanderes īpašajām idejām ir Lupatiņi un īsts kaķis. Vēlāk šie varoņi atdzīvojās animācijas filmiņās. Pati autore saka, ka viņa raksta tādēļ, lai lasītājiem būtu interesanti, lai viņu lasītu ne tāpēc, ka tā vajag, bet tāpēc, ka tas ir interesanti. Un aizraujošas ir arī tikšanās ar pašu dzejnieci.

 

 

Una Grāve

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.