09.05.2022
Contra ir noskriets!

Svētdien, 8.maijā, pozitīvi radošā un pacilātā atmosfērā tika aizvadīts literāri - sportisks pasākums “Noskrien Contru”. Atbalstīt igauņu un nedaudz latviešu dzejnieku Contru jeb Margusu Konnulu pilnu 10km skrējienā Valkas pilsētas stadionā bija ieradušies astoņi valcēnieši. 

 

Pirms tika dots starts un uzsākta laika atskaite, tika novadīta literārā iesildīšanās, kuras laikā dzejnieks Contra atklāja, kāpēc viņam ir mērķis noskriet 10 km tieši to pilsētu stadionos, kuru nosaukumi sākas ar burtu “V”, nolasīja vairākus dzejoļus un izpauda, kā tie radušies. Viņš arī piebilda, ka nemēdz skriet uz rezultātu, jo pieredze rāda, ka tad tas esot sliktāks kā veicot distanci priekam.

 

10 000 metrus jeb 25 stadiona apļus Valkā Contra noskrēja 1 stundā un 2 sekundēs. Par pasākuma “Noskrien Contra” čempionu kļuva Aigars Feldmanis, otrais ātrākais bija Raitis Jēkabsons, bet trešo labāko rezultātu uzrādīja Kristaps Karols.

 

Rezultāti:

1. Aigars Feldmanis – 53:23

2. Raitis Jēkabsons – 54:23

3. Kristaps Karols – 55:06

4. Iveta Karole – 56:39

5. Aija Lāce – 56:49

6. Kristīne Krastiņa – 59:40

7. Unda Ozoliņa – 1:02:34

8. Contra jeb Marguss Konnula – 1:02:34

9. Monta Sebre – Rudzīte – 1:02:34

 

 

Paralēli skrējienam ikviens tika aicināts piedalīties literāri – sportiskā aktivitātē, kurā pēc viena skrienot vai ejot veikta stadiona apļa ar Contras dzejoļu krājumu “Tik grūti ir būt latvietim” rokās bija skaļi un izteiksmīgi jānolasa izvēlētais dzejolis.

 

 

Pasākums notika Valkas un Valgas bibliotēkām sadarbojoties ar Valkas novada Bērnu-jauniešu sporta skolu un organizāciju “Valga Sport”.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Ance Andrējeva-Empele
Valkas novada Centrālās bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Literāri sportisks pasākums "Noskrien Contru"
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.