04.03.2022
Bibliotēka uzsāk jaunu iniciatīvu “Ar Ukrainu sirdī…”

Lai paustu savu atbalstu ukraiņu tautai, Valkas bibliotēka uzsāk jaunu iniciatīvu “Ar Ukrainu sirdī…”. Tās ietvaros ik nedēļu bibliotēkas Youtube un Facebook profilos tiks publicēti ukraiņu autoru bērnu grāmatu video lasījumi. Iniciatīvas mērķis ir vairot empātiju apkārtējos, veicināt izpratni bērnos par notiekošo Ukrainā un rosināt vēlmi izzināt šo tautu, tās vērtības un kultūru.

 

Video lasījumu sēriju atklāj ukraiņu autoru Romanas Romanišinas un Andrija Lesiva bilžu grāmatas "Zvaigznes un magoņu sēkliņas" lasījums. Šī grāmata 2014.gadā ir ieguvusi prestižo Starptautisko "Bologna Ragazzi balvu". Grāmata stāsta par mazu meitenīti Doru, kuras dzīve ir skaitļu un formulu apvīta, jo vecāki ir slaveni matemātiķi. Dorai ir kāda aizraušanās - censties saskaitīt sev apkārt pilnīgi visu....pat zvaigznes... 

 

Grāmatas "Zvaigznes un magoņu sēkliņas" lasījums šeit

 

Lasīšana padara atvērtākus un paplašina pasaules uztveri. Tas ir veids, kā bagātināt bērna intelektuālo un emocionālo attīstību. Iniciatīvas idejas autore Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Zane Sīmane aicina: “Lasiet priekšā, lasiet kopā, lasiet katru vakaru!”

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.