01.03.2022
Bibliotēkā pieejams informatīvais materiāls, kā rīkoties ekstremālās situācijās

Rūpēs par sabiedrības drošību Valkas bibliotēkā pieejami Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas izstrādātie 72h informatīvie materiāli, kā sagatavoties jebkādai ekstremālai situācijai. Tos iespējams saņemt ikvienam interesentam, ierodoties bibliotēkā tās darba laikā.

 

Bibliotēkas pirmajā stāvā apskatāma pēc 72h informatīvā materiāla norādījumiem sagatavota ārkārtas gadījumu soma. Tā nokomplektēta, lai veidotos priekšstats par to, cik tai jābūt ietilpīgai, cik tā varētu svērt, ar ko rēķināties to formējot u.tml.

 

Somā liekamie priekšmeti, medikamenti, personīgās higiēnas un pārtikas preces, protams, katram atšķirsies. Bet bez steigas būtu jāpārdomā ne vien somā liekamie priekšmeti, bet arī jāsagatavo personas dokumenti un jāiegaumē vai, vēl labāk, jāpieraksta blociņā tuvinieku un svarīgu dienestu telefonu numuri” norāda bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja Līga Rozīte pēc ārkārtas gadījumu somas sakomplektēšanas.

 

 

Katastrofu, pandēmiju vai karadarbības rezultātā var pazust elektrība, internets un mobilie sakari, var nestrādāt veikali, degvielas uzpildes stacijas un bankomāti. Šis buklets palīdzēs savlaicīgi sagatavoties, lai spētu noturēties šādos apstākļos vismaz pirmās 72 stundas jeb 3 diennaktis, līdz atbildīgie dienesti būs spējīgi atjaunot kritiskos pakalpojumus un sniegt nepieciešamo palīdzību.

 

72h buklets lejuplādējams šeit.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.