28.04.2016
Baltā galdauta svētki Valkas novada publiskajās bibliotēkās

4. maija Neatkarības deklarācija kā Latvijas valsts otrā dzimšanas diena ir neatkarības atgūšanas emocionāli augtākais punkts. Baltā galdauta svētki ir svinības Latvijas neatkarības atjaunošanai, tāpēc arī Valkas novada publiskās bibliotēkas sagatavojušas izstādes un pasākumus, lai atzīmētu 4. maija svētkus.

Kārķu bibliotēkā būs apskatāma grāmatu izstāde “Baltā krāsa latviešu autoru darbu nosaukumos”, bet Kārķu tautas namā sadarbībā ar bibliotēku būs apskatāma balto galdautu izstāde - Baltais galdauts cauri laikiem.

Ērģemes, Turnas un Omuļu bibliotēkas vadītājas sagatavojušas Baltā galdauta svētkus 3. maijā visas dienas garumā. Pasākuma “Mūsu pagasts – mūsu lepnums” ietvaros, plkst. 10:00 paredzēts svinīgs brīdis Turnas tautas nama pagalmā, pēc tā bibliotēku vadītājas aicina ikvienu interesentu doties uz “Bērtuļu” mājām, kur varēs vērot un piedalīties maizes cepšanā, būs iespēja ieaust gabaliņu savu “labo domu pavedienu” pagasta audeklā Turnas rokdarbu darbnīcā, pēc tam sekos viesošanās “Ozolkalnu” mājās, kur pašcepto maizīti varēs baudīt ar gardu medu. Plkst. 13:00 notiks svētbrīdis ar koncertu Ērģemes ev. lut. draudzes namā, bet plkst. 14:00 kopā ar Ērģemes pagasta pārvaldes vadītāju Jāni Kramu būs iespēja apskatīt Ērģemes pilsdrupas un tās apkārtni. Pasākuma noslēgums paredzēts plkst. 15:00 Ērģemes pamatskolā.

Savukārt Omuļu bibliotēkā būs apskatāma “Balto galdautu izšuvumu izstāde”.

Saieta namā "Lugažu muiža" un Lugažu bibliotēkā 3.maijā no plkst.13.00 - 15.00 svinēs "Baltā galdauta svētkus". Šajos svētkos runās par zāļu tējām, kuras ir iespējams salasīt tepat pie mums Latvijā. Kā tās lietot, kura zāle, kurai vainai un slimībai, kā pagatavot un kad vākt. Ja gadījumā kādam ir pašam mājās vākta zāļu tēja uz pasākumu var paņemt līdzi un padalīties ar vākšanas stāstu un garšu. Gaidīsim visus interesentus, arī tos, kuri nekad nav vākuši tējas. Plkst. 14:00 koncertu sniegs Valkas Senioru koris "Dziesmu rota".

Valkas bibliotēkā 3. maijā plkst. 15:00 būs iespēja dzirdēt Valkas ģimnāzijas 11. klases skolnieka Jurģa Mežuļa zinātniski pētnieciskā darba prezentāciju par ģenerāli Pēteri Radziņu.

Savukārt jau no 2. maija gan Valkas, gan Sēļu bibliotēkas novadpētniecības stendos būs aplūkojamas novadpētniecības materiālu izstādes, kas arī veltītas P. Radziņam.

Vijciema bibliotēkā būs apskatāma izstāde:

“Skola - caur tevi gaisma

no mums mūsu Latvijai

vakar, šodien un rīt,

Tāpēc tu esi mums balta.”

Tā veltīta Vijciema pamatskolai, kura šogad atzīmē 95 gadu jubileju.

Savukārt Zvārtavas bibliotēkā aplūkojamas divas izstādes: “Vārds "BALTS" grāmatu nosaukumos” un “Balto rotaļlietu izstāde”. 3. maijā ikviens interesents aicināts uz tikšanos ar Zvārtavas pagasta dzejnieku Robertu Auziņu, bet pēc tikšanās ar dzejnieku pagasta iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar aptaujas rezultātiem un apkopojumu par pagasta  ievērojamākajām kultūrvēsturiskajām vietām.

Informāciju apkopoja:

Līga Mežule