Aizvadīts pirmais “Dzejas pieturas” pasākums Valkas novada skolās

Šonedēļ pasākuma “Dzejas pietura” ietvaros Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā un Ērģemes pamatskolā viesojās dzejnieki Jānis Tomašs un Anna Belkovska. Tikšanās laikā izskanēja autoru dzeja pašu lasījumā, tika noskaidrots, kāda ir dzejnieku ikdiena, kā top dzeja, pārrunāts cik svarīgi ir lasīt literatūru un atbildēts uz daudziem skolēnu personiskiem un šķietami neērtiem jautājumiem.

Pēc klasēs aizvadītā laika ar dzejniekiem, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas pedagogi atzīst, ka ir pateicīgi par iespēju mācību saturā iekļaut tikšanos ar mūsdienīgiem dzejniekiem. Arī atgriezeniskā saite - atsauksmes no skolēniem, par pasākumu ir ļoti labas. Viņi novērtē dzejnieku atklātumu runājot par sevi, savu dzīvi, ne tikai labo, bet arī par pieļautajām kļūdām.

Jaunieši pēc tikšanās ar dzejnieku Jāni Tomašu atzinuši, ka lauzti viņu stereotipi par dzejniekiem. "Viņš izskatījās kā parasts cilvēks, vienīgais, kas bija no dzejnieka - tā bija īpašā valoda," raksta 11.klases skolēns. Dzejnieka personība un teiktais auditoriju pārliecinājis un iedvesmojis sasniegt uzstādītos mērķus, nepadoties un apzināties, ka mācīties nekad nav par vēlu. Lielu iespaidu uz auditoriju atstājis teiktais par lasīšanu un tās milzīgo ietekmi uz personības veidošanos un attīstību.

Savukārt, dzejnieces Annas Belkovskas mākslinieciskā personība jauniešiem ļāva apjaust šodienas dzejas modernumu un laikmetīgumu, Dzejas dienu nozīmīgumu un dzejas kā mūsdienu pasaules atspoguļojumu.

Tikšanās ar dzejniekiem skolās notiek VKKF finansēta projekta ““Dzejas pietura” Dzejas diena Valkas novada skolās 2022”” ietvaros un to organizē Valkas novada  Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Valkas Jāņa Cimzes ģimnāziju un Ērģemes pamatskolu.

Nākamais “Dzejas pieturas” pasākums notiks oktobrī, kad pie VJCĢ un Ērģemes pamatskolas mazākajiem – pirmsskolas un sākumskolas skolēniem, viesosies bērnu dzejniece un rakstniece Evija Gulbe.

Informāciju sagatavoja:

Ance Andrējeva-Empele

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

"Dzejas pietura" Valkas novada skolās ar dzejniekiem Jāni Tomašu un Annu Belkovsku