18.03.2022
Aicinām stiprināt izpratni par demokrātiju un gatavoties Eiropas eksāmenam

“Eiropas eksāmens” ir tiešsaistes tests, kurš 7., 8., 9. maijā tiek rīkots par godu Eiropas dienai – 9. maijam. 1950. gada 9. maijā Robērs Šūmans nāca klajā ar deklarāciju, aicinot Eiropas valstis sadarboties, nevis karot.  Miers un Eiropas Savienības vērtību stiprināšana ir viens no nozīmīgākajiem Eiropas Savienības mērķiem jau vairāk nekā 70 gadus, un šo mērķi dzīvē iemieso cilvēki. Mūsu zināšanas un izpratne stiprina demokrātiju, sekmē savstarpēju cieņu, vienlīdzību, tiesiskumu, tāpēc mudinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties “Eiropas eksāmenā”. Pagājušajā gadā Eiropas eksāmenā piedalījās 37 611 dalībnieku, to skaitā 64% Latvijas skolu skolēni, aktīvākie no tiem – pamatskolas. TOP 3 aktīvākās pilsētas – Rīga, Jelgava, Daugavpils, nedaudz atpaliekot Liepājai un Valmierai. Šogad Eiropas eksāmenā ir izveidotas divas jaunas nominācijas “Aktīvākā valsts vai pašvaldības iestāde” un “Aktīvākais Latvijas uzņēmums”.

 

8 fakti par “Eiropas eksāmenu”!

 

  1. 2022. gadā “Eiropas eksāmens” notiek 7., 8. un 9. maijā, tiešsaistē www.esmaja.lv.

  2. Ikviens var kārtot “Eiropas eksāmenu” sev ērtā laikā – atver eksāmena vietni un piedalies.

  3. “Eiropas eksāmenā” katrs dalībnieks piedalās individuāli, vienu reizi.

  4. Katrai vecuma grupai ir atbilstoši jautājumi. Pieaugušie var izvēlēties sev piemērotu grūtības pakāpi vai izmēģināt spēkus abās grūtības pakāpēs (standarta un eksperta līmenis).

  5. “Eiropas eksāmenā” jāatbild uz 20 jautājumiem. 1.–3. klases skolēniem jāatbild uz 10 jautājumiem.

  6. Ikviens dalībnieks e-pastā saņem Apliecinājumu par dalību eksāmenā un uzzina iegūto punktu skaitu.

  7. “Eiropas eksāmenā” tiek apbalvoti pieci dalībnieki katrā vecuma grupā, aktīvākā Latvijas skola un aktīvākā Latvijas klase. Šogad nominācijas papildina “Aktīvākā valsts vai pašvaldības iestāde” un “Aktīvākais Latvijas uzņēmums”.

  8. Skolas savu dalību eksāmenā jau iepriekš var pieteikt šeit.

  9. Ko var darīt jau šobrīd?

 

Uzzināt vairāk par “Eiropas eksāmenu” www.esmaja.lv sadaļā “Projekti”.


Gatavoties “Eiropas eksāmenam”, izmantojot www.esmaja.lv pieejamos materiālus sadaļās “Eiropas eksāmens”, “Vitamīns ES” un “Eiropa no A – Z”.


Sekot mums sociālajos medijos – Facebook @esmajalv un @EiropasEksamens, kā arī Instagram @esmajalv.

 

 

Informāciju sagatavoja

Eiropas Savienības māja

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.