09.05.2019
Aicinām piedalīties Valsts valodas dienas akcijā!

Valsts valodas dienu Latvijā atzīmē jau septīto gadu, un tā norisinās nacionālās valodas pamatlicēja Jura Alunāna un rakstnieka Dzintara Soduma dzimšanas dienā, 13. maijā. Katru gadu Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) aicina piedalīties Valsts valodas dienai veltītos pasākumos un akcijās, sadarbojoties ar valsts muzejiem, bibliotēkām, skolām, bērnudārziem, kā arī citiem kultūras centriem, interesentiem un muzeja draugiem.

Šogad RMM Valsts valodas dienas akcijā aicina tās dalībniekus izdomāt un uzrakstīt teikumus, kuri būtu rakstīti kādā no dialektiem vai arī kuros būtu izmantoti pēc iespējas vairāk apvidvārdu, vecvārdu, latviešu literārajā valodā reti sastopamu vārdu, tā parādot valodas daudzveidību un tās plašās iespējas. Kā piemērs lai kalpo rakstnieces Noras Ikstenas rakstītais teikums: “Ķiermēns gar krizdoli luņķē uz pluņķi”*.

Teikumu lūgums sūtīt uz e-pasta adresi: komunikacija@rmm.lv Tāpat aicinām akcijas dalībniekus ar uzrakstīto dalīties sociālajās vietnēs Twitter, Facebook un Instagram, lietojot mirkļbirku #ValstsValodasDiena. RMM mājaslapā publicēsim karti, kurā būs apskatāms, cik skolu, muzeju, kultūras un izglītības iestāžu piedalās akcijā. Aktīvākajiem un interesantāko teikumu veidotājiem RMM dāvinās kādu no literārajām pastaigām. Plašāka informācija par pastaigām RMM mājaslapas sadaļā “Ceļojošās nodarbības”.

*Čūska gar ērkšķogu lien uz dīķi

Zane Brūvere-Kvēpa

RMM mājaslapas redaktore