27.02.2017
Aicinām kādreizējā uzņēmuma “Sarkanais rīts” darbiniekus uz atmiņu vakaru Valkas bibliotēkā

Valkas bibliotēka uzsāk pasākumu ciklu “Izzudis, bet ne pazudis”. Apzināsim Valkā kādreiz darbojošos uzņēmumus, kuros strādāja daudzi  valcēnieši, kā arī apkārtnes iedzīvotāji. Uzņēmumi “Daiļrade”, “Sarkanais rīts”, Valkas pienotava, arī kinoteātris “Draudzība” u.c. šobrīd vairs nepastāv, tomēr  noteikti ir saglabājušies cilvēku atmiņās, fotouzņēmumos un citos rakstītos un nerakstītos avotos.

Kāda ir šo uzņēmumu vēsture, kāpēc notika to slēgšana un kas notika pēc tam? Uz šiem jautājumiem mēģināsim rast kopīgas atbildes, izpētot pieejamos materiālus presē un internetā, ieskatoties Valkas novadpētniecības muzeja krājumā. Taču lielāko pienesumu ceram gūt no bijušajiem  darbiniekiem, kuriem dzīvā atmiņā ir ikdienas darbs un svētku reizes – laiks, kas pavadīts kādreizējā darbavietā.

No 13. marta Valkas bibliotēkas novadpētniecības stendā varēsiet iepazīties ar izstādi “Valkā, Vienības gatvē 4 – kur kādreiz tapa bērnu rāpulīši”

31. martā plkst. 17.00 aicinām visus tos, kas kādreiz strādājuši ražošanas apvienības “Sarkanais rīts” Valkas cehā. Lūdzam līdzi ņemt fotogrāfijas, goda rakstus un citas tā laika liecības par uzņēmumā nostrādātajiem gadiem. Lai šis laiks kopīgiem spēkiem nepazūd vēstures līkločos! Gaidām Jūs! Sīkāka informācija pa tālruni 64723672 vai 29135645.

Līga Rozīte

Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja