Aicinām iepazīties ar krājumu "Dziesmu vītols"!

Valkas bibliotēka saņēmusi vērtīgu dāvinājumu – divu Cimzes semināra audzēkņu Baumaņu Kārļa un Ausekļa kordziesmu krājumu “Dziesmu Vītols”, kas izdots ar skolotāja, diriģenta un latviešu mūzikas entuziasta Jāņa Erenštreita gādību.

Krājums sastādīts tālajā 1877. gadā un iecerēts publicēt, tomēr nezināmu apstākļu dēļ tas nav noticis. Materiāla manuskripts glabājies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un joprojām ir pieejams visiem interesentiem, taču tajā ielūkojušies tikai nedaudzi.

Tagad “Dziesmu Vītols” nācis klajā mūsdienu veidolā, tomēr saglabājot literārā teksta oriģinālrakstību. Krājumu izdevusi Musica Baltica. “Tas ir vērtīgs kultūrvēsturisks materiāls, par kuru vajadzētu zināt gandrīz katram,” atzinis sastādītājs Jānis Erenštreits.

Visas mūsu tautas dziesmas sabēgušas vītolā;

Sāk vītolis locītiesi, sāk tās visas līgoties.

Jana Čākure

Vecākā bibliotekāre novadpētniecības darbā