15.04.2020
Aicina pārbaudīt savas zināšanas "Eiropas eksāmenā"

Šogad 7., 8., 9. maijā tiešsaistē notiks sestais "Eiropas eksāmens", kurā gan skolēni, gan pieaugušie varēs pārbaudīt savas zināšanas par Eiropu, Eiropas Savienību un demokrātiju.

 

Eksāmens notiks individuāli tiešsaistē. Dalībnieki varēs izvēlēties sev piemēroto vecuma grupu (5.-6.klase, 7.-9.klase, vidusskola) vai jautājumu grūtības pakāpi (pieaugušajiem jautājumi dalīti trīs grūtības pakāpēs) un atbildēt uz 20 jautājumiem. Pēc Eiropas eksāmena nokārtošanas dalībnieks e-pastā saņems apliecinājumu par dalību un uzzinās iegūto punktu skaitu, savukārt veiksmīgākie iegūs dažādas balvas.

 

Ar Eiropas eksāmenu Latvijā tiek atzīmēta Eiropas diena, ko Eiropas dalībvalstis svin ik gadu 9. maijā. 2019. gadā Eiropas eksāmenā savas zināšanas pārbaudīja 20 000 dalībnieku.

 

"Eiropas diena aicina atzīmēt un novērtēt eiropeisku dzīvesveidu, demokrātiju, brīvības un vērtības," stāsta Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja p.i. Andris Kužnieks. "Šis pavasaris ir pilns izaicinājumu, kas liek mums mācīties daudz jauna, apgūt vairāk digitālo prasmju un tehnoloģiju, sadarboties attālināti, taču tai pašā laikā – neaizmirst par solidaritāti, iecietību un savstarpēja atbalsta sniegšanu – gan tepat ciematos, pilsētās, gan starp valstīm Eiropā un visā pasaulē. Šogad 9. maijā svinēsim Eiropas vienotību dažādībā digitāli, tāpēc aicinu visus – lielus un mazus – izmantot iespēju piedalīties Eiropas eksāmenā, pārbaudīt un iegūt jaunas zināšanas šajā aizraujošajā testā."

 

Informācija no Satori.lv publikācijas

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.