04.12.2017
Valka un valcēnieši kino kadros

Valkas bibliotēka savu krājumu papildinājusi ar 1976. un 1984. g. uzņemtajiem kinožurnāliem “Padomju Latvija”, kas stāsta par Valkas – Valgas pilsētu dzīvi un vēsturi, iegādāti arī 7 dažādu gadu kinožurnālu fragmenti. Tajos var uzzināt gan par Valkas slimnīcas atvēršanu 1965. g. un sacensībām stadionā 1958. g., gan par Valkas 1. vidusskolas muzeja darbību 1969. g. un vēstures novirziena klasi 1975. g. u.c.

Kino materiāli iegādāti no Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva.

Audiovizuālo dokumentu digitālajā krātuvē “Redzi, dzirdi Latviju!” par Valkas pusi un tās iedzīvotājiem šobrīd atrodami pāri par 30 videomateriāli.

 

Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs ir viens no lielākajiem Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma glabātājiem, kurā uzkrāts unikāls un visaptverošs mūsu valsts dzīves dokumentējums kinodokumentos un videodokumentos.

Interneta vietne www.redzidzirdilatviju.lv sniedz iespēju attālināti meklēt un iepazīties ar informāciju par Arhīvā uzkrātajiem kinožurnāliem, kinohronikām un dažādiem dokumentālajiem filmējumiem par Latviju, kā arī par spēlfilmām, dokumentālajām un animācijas filmām, reklāmfilmām u.c., kuras radījuši gan audiovizuālās jomas profesionāļi, gan amatieri, sākot no 1910. gada līdz mūsdienām.

Šajā vietnē jebkuram iespējams noskatīties Arhīvā uzkrāto kinohroniku un dokumentālo filmējumu video, kuriem nav noteikti pieejamības ierobežojumi. Par iespēju noskatīties pārējos video, jāsazinās ar Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvu. Informācija vietnē tiek papildināta un pilnveidota, lai pilnībā publicētu visus datus par Arhīvā uzkrātajiem video materiāliem.

 

PAPILDINĀTS. Nākamajā kārtā Valkas bibliotēkas kino materiālu kolekcija papildināta ar dokumentālo filmu par Zviedrijas karaļa Gustava V viesošanos Latvijā 1929. gada 29.-30. jūnijā, kurā redzama arī karaļa sagaidīšana Valkas dzelzceļa stacijā. Viens no kinožurnālu sižetiem stāsta par Valkas 1. vidusskolas vēstures skolotāju Mirdzu Rēpeli. Folkloristu XXI zinātniskajai ekspedīcijai Valkas rajonā 1967.g. veltīta dokumentālā filma un 15 minūšu garš montāžas materiāls. Savukārt viens no 1974.g. uzņemtā kinožurnāla sižetiem iepazīstina ar starpkolhozu cūku nobarošanas kompleksa būvi Valkas rajona kolhozā "Ļeņina ceļš".

 

Par iespēju noskatīties kino materiālus lūdzam interesēties Valkas bibliotēkā vai zvanot pa tālr. 64723672 vai 29136199.

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.