13.07.2021
Sveicam Valkas Dzimtsarakstu nodaļu!

Šogad Latvijas dzimtsarakstu sistēma svin savu simtgadi. 14. jūlijā aprit 100 gadi, kopš dzimtsarakstu nodaļa sākusi darboties Valkā. Kā teikts kādā publikācijā: “ar šo iestādi cilvēkam ir darīšanas no šūpuļa līdz kapam. Te viņš iegriežas ne vien priecīgās reizēs – uzsākot kopdzīvi ar mīļu cilvēku vai reģistrējot jaunpiedzimušo, bet arī bēdu brīžos.” Gadu gaitā Valkas Dzimtsarakstu nodaļa kļuvusi par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu. Tās tradīciju pūrā dažādi pasākumi – saderināto pēcpusdienas, jauno ģimeņu vakari, sudrabkāzas, zelta kāzas, bērnības svētki u.c.

 

Savulaik Antons Austriņš, pārkravājot atmiņas” no nedalītās Valkas laikiem, atklājis, ka “vietas pietiks veselam krājumam Valkas stāstu”. Arī mēs esam “pārkravājuši” savus krājumus, lai taptu virtuāla izstāde par Dzimtsarakstu nodaļas darbīgajiem gadiem. Tā papildināta ar valcēniešu fotogrāfijām. Paldies Ainai Vilkai, Ārijai Burkēvicai, Judītei Gudrītei, Putniņu un Mežinsku ģimenēm! Paldies arī Valkas pagasta Lugažu bibliotēkai par iespēju ielūkoties fotoalbumā!

 

Sveicam Valkas novada dzimtsarakstu nodaļu 100. jubilejā! Iztēlē uzburam svētku galdu. Aiz katra šķīvja paslēpies kāds stāsts – par kāzām, par jaunības svētkiem, par garajiem simts gadiem…

Aicinām pie virtuālā svētku  galda!

 

     

 

Informāciju sagatavoja

Jana Čākure, Valkas novada Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.