12.07.2019
Pirms 95 gadiem Valkā atvērta arodskola

Šī brīža aktualitāte 9. un 12. klašu absolventiem – kur mācīties, kurp doties apgūt zinības? Bet bija laiks, kad arī Valkā varēja iegūt profesiju. Puiši te mācījās par mehāniķiem un galdniekiem. Tas varēja notikt, pateicoties 1924. gadā izveidotajai Valkas pilsētas amatniecības skolai, kas vēlāk tika pārdēvēta par Valsts Valkas arodu skola un pastāvēja līdz pat 1944. gadam.

 

Par Valkas arodskolas darbības gadiem stāsta publikācijas presē, grāmatās un interneta resursos. Ieskatam piedāvājam nelielu virtuālu izstādi "Valkas valsts arodskola (1924-1944)", kurā varam iepazīt arī vienu no skolas absolventiem – Arvīdu Meisteru.

 

Mācības Valkas arodu skolā Arvīds Zigismunds Meisters uzsāka 1934. gadā. Par to, kā viņam gāja arodskolnieka gaitās, viņš rakstījis savā atmiņu stāstā. Paldies Vijai Meisterei par iespēju ielūkoties tēta fotogrāfiju albumā un pierakstītajās atmiņās!

 

Rudens pusē šī virtuālā izstāde papildināta ar fotogrāfijām un piemiņas lietām no Zutu ģimenes kolekcijas. Alberts Alfrēds Zutis Valkas arodskolā mācījies no 1927. līdz 1931. gadam. Paldies Sarmītei Zutei par skaistajām fotogrāfijām!

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.