02.11.2017
Valka un valcēnieši kino kadros

9.novembrī pl.17.00. Valkas bibliotēkā tiks rādīta dokumentālā filma "Pa Fabriciusa pēdām uz Pleskavas apgabalu".

Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs ir viens no lielākajiem Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma glabātājiem, kurā uzkrāts unikāls un visaptverošs mūsu valsts dzīves dokumentējums kinodokumentos un videodokumentos.

Izveidota interneta vietne www.redzidzirdilatviju.lv, kas sniedz iespēju attālināti meklēt un iepazīties ar informāciju par Arhīvā uzkrātajiem kinožurnāliem, kinohronikām un dažādiem dokumentālajiem filmējumiem par Latviju, kā arī par spēlfilmām, dokumentālajām un animācijas filmām, reklāmfilmām u.c., kuras radījuši gan audiovizuālās jomas profesionāļi, gan amatieri, sākot no 1910. gada līdz mūsdienām.

Šajā vietnē jebkuram iespējams noskatīties Arhīvā uzkrāto kinohronikas un dokumentālos filmējumus, kuriem nav noteikti pieejamības ierobežojumi. Par iespēju noskatīties pārējos video materiālus, jāsazinās ar Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvu. Informācija vietnē tiek papildināta un pilnveidota, lai pilnībā publicētu visus datus par Arhīvā uzkrāto.

Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo dokumentu digitālajā krātuvē „Redzi, dzirdi Latviju!” atrodami videomateriāli arī par Valkas pusi un tās iedzīvotājiem.

Valkas bibliotēka savā krājumā iegādājusies 9 dažādu gadu kinožurnālu fragmentus (1937, 1954, 1958, 1965, 1969, 1974, 1975, 1976, 1984).