01.03.2021
Izstāde “Novadpētniecības krājumā ielūkojoties”

Martā aicinām ielūkoties bibliotēkas novadpētniecības krājumā. Tam veltīta izstāde novadpētniecības stendā. Krājuma lielāko daļu veido grāmatas – uz šo brīdi 643 (tai skaitā arī brošūras, bukleti, atklātņu komplekti). Izstādē iepazīstinām ar lielāko, biezāko, mazāko grāmatu. Apskatāma gan vissenāk (1906.g.) izdotā, gan jaunākā grāmata, gan arī krājuma pati vecākā grāmata ar bibliotēkas pirmo zīmogu.

 

Otru lielāko novadpētniecības krājuma daļu veido mapes – kopskaitā 190 – ar vismaz tūkstoš izgriezumiem vai kopijām no preses izdevumiem un grāmatām par dažādiem novadam un novadniekiem veltītiem tematiem. Izstādē piedāvājam ieskatīties vienā no biezākajām mapēm – “Vēstures lappuses šķirstot. Valka”.

 

Piedāvājam pašķirstīt arī senākus laikrakstus. “Ziemeļlatvija” (agrāk “Mūsu Zeme”, “Darba Karogs”) mūsu krājumā ir no 1945. gada.

 

Lepojamies ar īpašu kolekciju – Valkā Rauskas apgādā izdotajām grāmatām. Priecājamies, ka mums uzticēts Valkas mākslas skolas arhīvs par laiku no 1990.-2019.g. Izstādē apskatāmi foto albumi un citi materiāli, kas saistās ar skolu un tās audzēkņiem.

 

Īpaša krājuma daļa ir lasītāju dāvinātās fotogrāfijas un citas piemiņas lietas (ielūgumi, apsveikumi, atmiņu stāsti u.c.). Izstādē piedāvājam ieskatīties divos foto albumos – par kādreizējo Valkas veikalu “Saulīte” un kori “Tālava”.

 

Novadpētniecības krājumā ir arī mūzikas ieraksti, filmas, vecākas un jaunākas kartes, pašu veidotas spēles.

 

Izstādi papildina dažādi priekšmeti – gan praktiski, gan dekoratīvi.

 

Izstāde “Novadpētniecības krājumā ielūkojoties” skatāma no 1. līdz 31. martam. Nāc un iepazīsties!

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.