03.02.2017
Izstāde "Gadiem pāri skatoties… Valkas veikali"

No 3.februāra līdz 1.martam izstāde novadpētniecības stendā aicina atcerēties kādreizējos Valkas veikalus.

Šobrīd mūsu pilsēta kļuvusi slavena ar daudzajiem alkoholisko dzērienu veikaliem. Ieskatoties 1936.g. izdotajā grāmatā “Pilsētu apraksti” (autori V.Salnais un A.Maldups), redzams, ka tolaik Valkā bijušas 5 vīna un degvīna tirgotavas, kā arī 2 alus noliktavas. Tomēr bijuši arī daudz un dažādi citi veikali. Izstādes 1. daļā – neliels ieskats pagājušā gadsimta 30. gadu tirdzniecības iestādēs.

 

Izstādes 2. daļā atskatāmies uz veikaliem Valkā padomju laikos, sākot jau ar 1959.gadā celto universālveikalu (Rīgas iela 19). Šeit atzīmēti arī divi veikali - jubilāri: 1962.g. 24.martā atvērtais kultūrpreču veikals (Rīgas iela 13) – tobrīd viens no lielākajiem Latvijas lauku rajonos; kā arī 1967.g. pavasarī atklātais modernais specializētais galantērijas un parfimērijas preču veikals (Raiņa iela 3). Kādam varbūt atmiņā palicis 1964.g. celtais veikals ar poētisko nosaukumu „Saulīte”, citi ar prieku atcerēsies iecienīto grāmatnīcu „Ābele”.

 

3. daļā ieskatāmies 90. gadu veikalos. Tie, izrādās, bijuši daudz un visdažādākie. Valkas pirmais privātveikals „Pie Ilzes” (Zvaigžņu ielā 4) atvērts 1991.g. vasarā. „Albatross”, „Ornaments”, „Arājs” – tie ir tikai daži no toreizējo veikalu nosaukumiem. Atskats tirdzniecības iestādēs beidzas ar 1997. gadu, kad Valkā tika atvērts veikals ar strūklaku. Kur tas atradās? Atnāc uz bibliotēku, iepazīsties ar izstādē redzamajām publikācijām un uzzini!

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.