13.01.2017
Pirmais 2017. gada Bērnu rīts ir klāt!

21. janvārī no plkst. 11:00 līdz 12:00 darbosimies Bērnu rītā. Šoreiz runāsim par lāci. Jautāsiet kādu? Pasaulē populārāko lāci Vinniju Pūku, kura radītājam Alanam Aleksandram Milnam janvārī ir dzimšanas diena. Bērnu rīta laikā visi kopā spēlēsim Vinnija Pūka atmiņas spēli un gatavosim mazus Vinnijus Pūkus.

 

Bērnu rīti tiek veidoti ar mērķi radīt bērnos interesi par bibliotēku, grāmatām un lasīšanu jau no pirmsskolas vecuma, demonstrējot bibliotēku ne tikai kā vietu, kur glabājas grāmatas, bet arī kā vietu, kur bērniem pavadīt savu brīvo laiku. Bērnu rītu tēmas un uzdevumi tiek saistīti ar dažādiem latviešu un ārzemju autoriem un viņu izdotajām grāmatām. Visbiežāk tas izpaužas kā bibliotekāru skaļa priekšā lasīšana, uzdodot bērniem jautājumus un aicinot iesaistīties stāsta tapšanā. Bērniem tiek doti uzdevumi darboties arī praktiski – zīmēt, krāsot, līmēt, griezt - kas tiešā mērā sasaucas ar dzirdēto vai redzēto.

 

Bērnu rīti paredzēti pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Vecākiem ir iespēja šo stundu izmantot savām vajadzībām, bet, ja ir vēlme, vecāki var palikt un līdzdarboties kopā ar savu atvasīti. Bibliotekāres vienmēr ir atvērtas vecāku ierosinājumiem Bērnu rītu satura uzlabošanai un papildināšanai.

 

Gaidām ciemos!

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.