11.11.2016
Novembra bērnu rīts ir klāt!

Jau sestdien, 19. novembrī plkst. 11:00 aicinām pašus mazākos bibliotēkas lasītājus uz bērnu rītu.

 

Šoreiz bērnu rītu pavadīsim Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas  zīmē, kura norisināsies no 14. līdz 20. novembrim. Bērnu rītā lasīsim stāstu par Runci-Punci, bet radošajā daļā meistarosim paši savus atstarotājus.

 

Bērnu rīti tiek veidoti ar mērķi radīt bērnos interesi par bibliotēku, grāmatām un lasīšanu jau no pirmsskolas vecuma, demonstrējot bibliotēku ne tikai kā vietu, kur glabājas grāmatas, bet arī kā vietu, kur bērniem pavadīt savu brīvo laiku. Bērnu rītu tēmas un uzdevumi tiek saistīti ar dažādiem latviešu un ārzemju autoriem un viņu izdotajām grāmatām. Visbiežāk tas izpaužas kā bibliotekāru skaļa priekšā lasīšana, uzdodot bērniem jautājumus un aicinot iesaistīties stāsta tapšanā. Bērniem tiek doti uzdevumi darboties arī praktiski – zīmēt, krāsot, līmēt, griezt - kas tiešā mērā sasaucas ar dzirdēto vai redzēto.

 

Bērnu rīti paredzēti pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Vecākiem ir iespēja šo stundu izmantot savām vajadzībām, bet, ja ir vēlme, vecāki var palikt un līdzdarboties kopā ar savu atvasīti. Bibliotekāres vienmēr ir atvērtas vecāku ierosinājumiem Bērnu rītu satura uzlabošanai un papildināšanai.

 

Gaidām ciemos!

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.