03.05.2018
Sveiciens Marikai Svīķei dzimšanas dienā!

Šodien skaistu jubileju atzīmē Smiltenes puses dzejniece MARIKA SVĪĶE. Sūtām sveicienus un laimes vēlējumus! Mariku uzskatām arī par savu novadnieci, jo vairākus gadus viņa mērojusi ceļu no Smiltenes puses uz darbu Valkā – rajona laikraksta redakcijā.

Aicinām Valkas bibliotēkas novadpētniecības stendā aplūkot izstādi, kuras nosaukumam izvēlētas pašas Marikas rakstītās rindas “NAV DZĪVĒ NEKĀ SKAISTĀKA PAR DZĪVI”, lai iepazītu dzejnieci viņai veltītajās publikācijās vai arī – lasot un iedziļinoties viņas dzejā.

 

Izstāde sadalīta vairākās “rubrikās”.

 

MARIKA – SEŠU DZEJOĻU KRĀJUMU AUTORE.

Te ir tie visi: “Dvēselei trīsot”, “Mirkļus tverot”, “Ar zvaigžņu putekļiem saujās”, “Tikai šodien”, “Mēs esam viens otram”, “Viss turpinās”.

 

MARIKAS PIRMĀ PUBLIKĀCIJA –

dzejolis laikrakstā “Darba Karogs” 1986. gada 31. maijā. Pirmie kopkrājumā publicētie dzejoļi atrodami grāmatiņā “Nenoticiet savām acīm”.

 

MARIKA DZEJAS DIENĀS –

par viesošanos Valkā, Plāņos, Bilskā un citviet.

 

SKAISTIE SVĒTKI – MARIKAS DIENA –

par kādreiz tik iemīļoto pasākumu Palsmanes pagasta Rauzas estrādē.

 

Īpašas ir Marikas attiecības ar eņģelīšu figūriņām, par tām “rubrikā” –

MARIKA UN EŅĢEĻI.

 

MARIKA GATAVO –

varbūt noderēs kāds no dzejnieces ieteikumiem?!

 

MARIKAS TEKSTI PĀRTOP SKAISTĀS DZIESMĀS.

Par dziesmu "Upe" pati Marika teikusi: "Jo ilgāk dzīvojam, jo vairāk saprotam, ka ejam uz aiziešanu… Un kādreiz šķiet, ka tas viss, ko mēs te darām vai nedarām, ka tam nav nekādas jēgas, jo redzam, ka dzīve (kā upe) nevar apstāties tajā brīdī, kad mums ir vislabāk, kad mums ir visvairāk naudas, kad mēs esam slavas virsotnē, – upe tikai plūst..." Savukārt mūzikas autors Agris Gedrovičs saka: "Var teikt, vai visa dzīve ir šajā dzejolī. Jāklausās, jālasa.. Tur jau var sameklēt sev it visu."

 

Bet pāri visam izstādē –

DZEJA, DZEJA, DZEJA...

 

 

Izstāde novadpētniecības stendā no 7. maija līdz 4. jūnijam.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.