25.06.2020
Sveicam mākslinieces Skaidrīti, Marutu un Gundu!

Šajās dienās skaistas jubilejas svin trīs Valkas mākslas skolas pedagoģes Skaidrīte Bondare, Maruta Stabulniece un Gunda Sīmane. Valkas bibliotēka mākslinieces sveic ar izstādi “Zīmē, glezno, rada... un svin jubilejas vēža zīmē”. Tajā var izsekot Skaidrītes, Marutas un Gundas dzīves un darba gaitām laikrakstu publikācijās. Šeit aplūkojamas arī grāmatas, kuru tapšanā piedalījušās Maruta un Gunda, kā arī Skaidrītes veidotie keramikas šķīvji.

 

Skaisti, ka piepildījies 1984. gada laikrakstā minētais Gundas ģimenes sapnis par to, lai Valkā būtu mākslas skola. Kādā citā tā paša gada publikācijā varam uzzināt, ko Marutai nozīmējusi “roku izvicināšana” un kāds bijis viņas mērķis, sākot strādāt Valkā. Pavisam interesantas liecības atrastas par Skaidrītes pirmajiem darba gadiem “Samiņu” keramikas cehā Gulbenes pusē.

 

Izstādē aplūkojami arī fotogrāfiju albumi, tajos – mākslinieces redzamas kopā ar dažādu gadu audzēkņiem mācību procesā, izlaidumos, izstādēs, atpūtas brīžos. Audzēkņu dāvinātajā piemiņas albumā lasāmi jauki novēlējumi “mīļajai skolotājai, mūsu Marutiņai”.

 

Starp 22. jūniju un 22. jūliju dzimušos ietekmējis Vēža zvaigznājs:

“Šie cilvēki ir ar stipru gribu apveltīti un neatlaidīgi. Līdzko viņi par kaut ko ir izlēmuši cīnīties, – ies līdz galam. Visi Vēži ir ļoti radoši cilvēki, ar māksliniecisku aci. Lai tā būtu rakstīšana, zīmēšana, mūzika vai dzeja, viņi vislabāk jūtas, kad ar savu mākslu dalās. Viņi ļoti izbauda savas mākslinieciskās izpausmes, un viņus padara laimīgus, kad viņi savā kaislībā var dalīties ar draugiem vai ģimeni. Šis radošais spēks un inovatīvās idejas bieži vien iedvesmo citus.” (Avots: zvaigznutulks.lv)

 

Vēlam māksliniecēm radošu spēku – lai piepildās skaistākie sapņi!

 

 

Izstāde skatāma no 29. jūnija līdz 14. augustam.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.