Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā septembrī

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 23. līdz 26.septembrim.

Šajā mēnesī bagāta latviešu autoru literāro darbu raža.

“Simtgades dullais letiņš. Apskaidrības”. Ar šādu nedaudz ironisku virsrakstu iznākusi bijušā Latvijas Televīzijas “Panorāmas” galvenā redaktora, žurnālista Jāņa Dimanta pirmā grāmata. Tās izdošana sakrīt ar laiku, kad viņiem abiem ar sievu Veroniku Jersikas pagasta Dimantu mājās svinamas dimanta kāzas. Jānis Dimants savos 82 gados joprojām nav zaudējis jauneklīgo gaitu un domu asumu, prazdams arī tā nedaudz pats par sevi paironizēt.

Pazīstamā scenārista un dramaturģijas pasniedzēja Laura Gundara kriminālromāna “Apglabāt uz valsts rēķina” darbības vieta un laiks ir mūsdienas. “Man tas šķiet ārkārtīgi būtiski. Es citādi neķertos pie tā stāsta, ja es negribētu stāstīt šeit un tagad,” atzīst Lauris Gundars.

Iznākusi grāmata, kura ir gan aizraujoši interesanta, gan ļoti noderīga – Maijas Pohodņevas un Modra Pelša “Aliansē pret vēzi”. Šī grāmata ir arī par draudzību, cilvēcību un cerību par spīti visam. Grāmata sastāv no divām daļām, un tapusi, autoriem atklājot, kā viņi, ilggadīgi draugi un kolēģi, jutās un rīkojās, kad 2016. gada pavasarī Modrim atklāja vēzi.

Pēdējo 2 gadu pieprasītākā latviešu autora Guntara Rača jaunajā dzejoļu krājumā “Mīlestība ir” ir iekļauti pilnīgi jauni dzejoļi par pašu galveno, par mīlestību, par to dievišķo sajūtu, kuru mums ikvienam lemts dzīvē piedzīvot. Krājumam kā papildus bonuss ir CD ar 15 dziesmām, kuras īpaši šim izdevumam akustiskajās versijās ieskaņojuši Zigfrīds Muktupāvels, Ivo Fomins, Intars Busulis, Tomass Kleins, Katrīna Bindere, Jānis Narkevics, Renārs Veličko un pats Guntars Račs.

Vairāki mazāk zināmi autori - Ezerkalns Gatis, Medne-Spāre Lienīte, Indriksone Ramona - piedāvā savus jaunākos daiļliteratūras darbus. Kā arī līdz šim nezināmi fakti būs lasāmi Zelmeņa Ginta grāmatā “Nacionālās pretošanās kustība Latvijā no 1959. līdz 1986. gadam” un Zelmeņa Daiņa grāmatā “Dialogi ar Nikolaju Neilandu”.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 27. septembrī.

Informāciju sagatavoja:

Līga Rozīte