20.10.2018
Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā oktobrī

Valkas novada centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 22. līdz 25.oktobrim.

Oktobra jaunumos lasītājiem piedāvājam iepazīties ar Pētera Apiņa izdoto grāmatu “Latvijai 100”. Grāmata fotoattēlos stāsta par Latviju no 1918. līdz 2018.gadam, apskatot vairāk kā 300 tēmu. Grāmatas veidošanā tika iesūtīti fotoattēli no visas Latvijas, aptverot visus novadus, visas pilsētas, vairums pagastu, kā arī nozīmīgākās Latvijas vietas, cilvēkus un sasniegumus. Piemēram, 1980.gada atvērumā redzama fotogrāfija ar Valkas sadzīves pakalpojumu kombināta izgatavoto apģērbu demonstrējumu. Pavisam Valkas novads šajā grāmatā pārstāvēts ar 41 fotoattēlu.

Kā īpašu grāmatu vēlamies atzīmēt   “Sibīrijas vēstules uz bērza tāss”. Grāmatas autori, Tukuma muzeja direktore A.Ozola un Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijas kurators R.Jansons sagatavojuši plašu pētījumu par Sibīrijas vēstuļu uz bērza tāss autoru un adresātu likteni vēsturisko notikumu kontekstā. Grāmatā ietverti desmit bērza tāss vēstuļu autoru dzīvesstāsti, kas tapuši balstoties uz plašām dokumentu studijām. Katra konkrētā cilvēka personīgā traģēdija atspoguļo arī vispārējas tendences padomju režīma darbībā Latvijā un Lietuvā. Grāmatas autori pievērsušies ne tikai 1941. un 1949.gada deportācijām un politiskajām represijām Staļinisma laikā, bet ieskicējuši arī pretošanās kustību darbību.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 26. oktobrī.

Līga Rozīte

Valkas novada centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja