Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā novembrī

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 25. līdz 28. novembrim.

Kā pirmo gribētos atzīmēt Ingunas Baueres jauno romānu “Mazā klusā sirds” par Dārtu un Krišjāni Baroniem. Dārta bija zemas kārtas meitene, kura neprata ne lasīt, ne rakstīt, tomēr gara spēkā Krišjāņa Barona acīs stāvēja pāri visām. Viņa bija latviete, un par krietnu latvieti izaudzināja Krievijā dzimušo un skoloto dēlu Kārli Baronu – ievērojamu mediķi, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesoru un ilggadīgu LU Zobārstniecības institūta vadītāju. Viņa zināja sava vīra stiprās un arī vājās puses. Par labo priecājās, ļauno nepieminēja.

Fascinējošs un vēsturiski autentisks ir Tālivalža Margēviča jaunais romāns “Zirgu gaļas pārdevējs”. Tas ir stāsts par vīrišķību un uzņēmību allaž stāties pretī likteņa izaicinājumiem, saglabājot jauneklīgu garu līdz mūža izskaņai.

Kas īsti ir cietāks par dimantu, ar kādiem izaicinājumiem Annai Elizabetei nākas saskarties, lasiet jaunajā Daces Judinas romānā “Cietāks par dimantu”.

Izklaides literatūrā pieejama lasītājiem iecienītās rakstnieces Lūsindas Railijas jaunā grāmata “Enģeļu koks” - aizraujošs romāns par seniem ģimenes noslēpumiem un aizmirstiem pagātnes notikumiem. Tabea Bahas romāns “Kamēliju salas sievietes” stāsta par lielu mīlu, uzticību un nodevību, un kādu kamēliju audzētavu Bretaņā.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 29. novembrī.

Monta Sausā

Valkas novada Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre