19.05.2018
Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā maijā

Valkas novada centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 21. līdz 24.maijam.

Šī mēneša jaunumos piedāvājam romānu, kas nodēvēts par gada labāko vēsturisko romānu – Kristīne Hanna “Lakstīgala”. Par grāmatas moto likts teikums: “Mīlestība parāda, kādi mēs vēlamies būt, bet karš atklāj, kādi esam patiesībā...” Darbība risinās Francijā, 1939.gadā. Sākoties Otrajam pasaules karam, māsām Viannai un Izabellai ierastā dzīve strauji mainās, jaunajām sievietēm nākas tikt galā ar neiedomājamām un biedējošām situācijām. Katra izvēlas savu ceļu, kā pretoties okupācijas varai, tomēr mērķis abām ir viens – par katru cenu izdzīvot kara nomocītajā valstī, saglabājot sevī mīlestību un ik mirkli cerot uz brīvību.

Latviešu literatūrā iznācis dzīvīgs un patiess stāstījums dienasgrāmatas formā, ko publicējusi   māksliniece Māra Rikmane. Ieskatam nejauši atšķirtais fragments no 2001.gada 27.augusta ieraksta. “Bankas prezidents Einārs Repše grib dibināt labēji centrisku partiju. Pieprasa, lai viņam tauta un sponsori saziedo pamatīgu summu, lai viņš varētu būt drošs par savu un savas partijas vadības stāvokli. No vienas puses, tas ir godīgi pateikts, lai dod ar labu, un viss ir kā uz delnas, jo pārējie sazog pa kluso. Tomēr tauta grib, lai apzog pa kluso, un izsmej Repši. Sāk saukt viņu par citplanētieti. Es Repši cienu viena iemesla dēļ, jo viņš tajos burlaku laikos, kad draudēja fiziskas represijas, ar Latvijas karogu rokās devās no Brīvības pieminekļa garām stūra mājai (čekai) uz Brāļu kapiem. Tas varoņdarbs viņam paliek uz mūžīgiem laikiem. Tomēr manā un citu mākslinieku acīs viņš izgāzās kā satrupējusi sēta. Tas notika galerijā M6.”

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 25.maijā.

Informāciju sagatavoja:

Līga Rozīte

Valkas novada centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja