Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā janvārī

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 27. līdz 30. janvārim.

Bibliotēkas grāmatu krājums janvāra mēnesī tika papildināts gan ar jaunām nozaru literatūras, gan daiļliteratūras grāmatām.

Mūsdienīgā un rotaļīgā veidā ir uzrakstīta Māra Bērziņa jaunā grāmata „Aizliegtais pianīns”. “Kādus 10 gadus jau domāju, ka vajadzētu par birokrātiju kaut kādā veidā uzrakstīt, un vienmēr atliku, jo to visu dabūt gatavu romānā, izveidot kompozīciju… tāpēc bija jāpieslēdz otrs gals, politiskais bērnudārzs, vai ne? Un jāizveido sižets, lai lasītājam būtu interesanti lasīt,” par darbu stāsta autors Māris Bērziņš.

20. gs. 50.-60. gadu Padomju Latvija. “Šķiet, visu mūsu mammas, vecmammas un vecvecmammas ir šajā stāstā. Mēs taču nezinām, kā viņām tolaik bija dzīvot un izdzīvot. Lūk, iespēja pietuvoties,” raksta Inita Saulīte Zandere par Daces Rukšāne romānu “Krieva āda”.

Kāpēc Latvija kļuvusi par savdabīga eksperimenta upuri? Vai ir kāda izeja? Un kā Latvijas cilvēkiem nezaudēt savu pašapziņu, neļaut tai izkust kā saldējumam uz sveša galda? Par to Māra Ruka grāmatā „Latvijas Valsts noslēpums”.

Una Ulme grāmatā “Skaistumam nav gadu” dod padomus, kā labi izskatīties un justies jebkurā vecumā, bet Paula Freimane grāmatā “Zelta sastāvdaļa”  raksta, kā iemācīties savus iemīļotos ēdienus pagatavot tā, lai tie palīdz būt veselākiem un izskatīties labāk.

No tulkotās ārzemju literatūras klāsta iegādāti daiļdarbi tādiem autoriem kā Kārena Vaita, Ketija Kellija, Džūda Devero, Dīna Kūnca, Agata Kristi.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 31. janvārī.

Informāciju sagatavoja:

Monta Sausā

Valkas novada Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre