Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā februārī

Valkas novada Centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 18. līdz 21.februārim.

Februāra jaunumos vairāki autori, kuri raksta izcili un par tēmām, ko nav viegli lasīt. Haruki Murakami “Vīrieši bez sievietēm” ir septiņu stāstu krājums, ko vieno motīvs, kas izteikts jau krājuma nosaukumā. Tie ir vīrieši, kuri dažādu apstākļu dēļ ir zaudējuši sievietes. Ārsts, aktieris, bārmenis, pat Kafkas Gregors Zamza - Murakami viņus visus ir sapulcinājis, lai ar viņam piemītošo ironiju pavēstītu katra stāstu.

Golnāza Hašemzāde Bunde dzimusi Irānā 1983.gadā un kā maza meitenīte kopā ar vecākiem atbēgusi uz Zviedriju. Viņa ar izcilību pabeigusi Stokholmas Ekonomikas augstskolu. Viņas romāns “Tie bijām mēs” vēsta par mīlestību, vainas apziņu un sapņiem par labāku nākotni, tas burtiski vibrē skumjās un neremdināmā dzīvespriekā. Jaunā, talantīgā autore mums uzdod sarežģītus jautājumus: Cik svarīgas katram ir viņa saknes? Ko mēs atstājam saviem bērniem? Vai esam parādā tiem, ko mīlam?

Arī trillera “Killera izvēle” autors Toms Hants liek katram sev uzdot jautājumu: kādu cenu es būtu gatavs samaksāt, lai izglābtu dzīvību mīļotajam? Romāna varoņa Gerija Fostera dzīve ir ievirzījusies pareizajā gultnē. Pēc gadiem ilgiem pūliņiem viņa sieva Beta beidzot ir gaidībās, un viņš tikko uzsācis savu biznesu. Taču viens acumirklis sagrauj ilūzijas par laimīgu nākotni. Gerija sievai tiek atklāta nāvējoša slimība. Viņas vienīgā cerība ir dārga eksperimentālā terapija ārzemēs, kuru viņi nevar atļauties. Un sievietei atvēlētais laiks iet uz beigām. Piepeši ar Geriju sazinās kāds svešinieks un piedāvā nepieciešamo naudas summu. Ir tikai viens noteikums. Gerijam kāds ir jānogalina.

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 22. februārī.

Informāciju sagatavoja:

Līga Rozīte