21.04.2018
Jauno grāmatu dienas Valkas bibliotēkā aprīlī

Valkas novada centrālā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar jaunajām grāmatām no 23. līdz 26.aprīlim.

Latviešu valodas aģentūra, turpinot tulkojumu sēriju, laidusi klajā publicista un dzejnieka Marka Ablija populārzinātnisko grāmatu „Tā viņi te runā. Ceļojumi pa apdraudētām valodām”. Tie nav tikai pētījumi par pasaules valodu saglabāšanu, bet arī fascinējoši un krāsaini ceļojuma apraksti par vietām un cilvēkiem. UNESCO Apdraudēto valodu ekspertu ziņojumā 2003.gadā ierakstīts, ka jebkuras valodas izzušanas sekas ir neatgriezenisks unikālu kultūras, vēstures un ekoloģisko zināšanu zudums. Šī grāmata liks lasītājam aizdomāties par savas valodas un kultūras sargāšanu un attīstīšanu.

Izdevniecība Zvaigzne ABC izdevusi Reiha propagandas ministra Jozefa Gebelsa bijušās sekretāres Brunhildes Pomselas atmiņu stāstu “Es biju tikai sekretāre". Pomsela bija nepolitiska līdzskrējēja un to arī neapstrīd. Pirmajā vietā viņai bija darbs, pienākuma apziņa un vēlēšanās iekļauties sabiedrībā. Tikai pēc kara beigām viņa ir apzinājusies notikušā mērogus. Pomselas dzīvesstāsts un atklātība konfrontē mūs ar tagad tik aktuālo jautājumu par personisko atbildību laikmeta politiskajās norisēs. Vai vēlāk mēs līdzīgi Brunhildei Pomselai sacīsim: „Mēs nemaz negribējām to zināt”?

Jauno grāmatu izsniegšana notiks piektdien, 27. aprīlī.

Līga Rozīte

Valkas novada centrālās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja