13.01.2021
Aicinām jauniešus piedalīties video konkursā!

Ārlietu ministrija izsludina Latvijas starptautiskās atzīšanas "de iure" simtgadei veltītu konkursu jauniešiem.

 

2021. gada 26. janvārī atzīmēsim Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure simtgadi. Tieši pirms 100 gadiem Latvijas diplomātiem izdevās panākt Antantes Augstākās padomes lēmumu par Latvijas atzīšanu de iure, tādējādi Latvijai kļūstot par starptautiski atzītu valsti. Starpkaru periodā 26. janvāris Latvijā bija brīvdiena un svētku diena, ko plaši atzīmēja gan ģimenēs, gan sabiedrībā.

 

Ārlietu ministrija ceļā uz Latvijas starptautiskās atzīšanas simtgadi aicina jauniešus vecumā no 16 līdz 25 gadiem piedalīties video konkursā. Tā kā 26. janvāri neoficiāli mēdz dēvēt par Diplomātu dienu, konkursa mērķis ir veicināt sabiedrības informētību un jauniešu izpratni par Latvijas starptautiskās de iure atzīšanas nozīmi, vienlaikus godinot Latvijas diplomātu darbu un ieguldījumu valstiskuma attīstībai.

 

Konkursā var piedalīties ikviens Latvijas jaunietis vecumā no 16 līdz 25 gadiem, kuru interesē sabiedriskie procesi, starptautiskās attiecības un diplomātija, politika un vēsture. Lai pieteiktos dalībai konkursā, dalībniekam jāsagatavo līdz minūtei garš video, kurā tiek parādīts vai izstāstīts, kādam ir jābūt Latvijas diplomātam 21. gadsimtā. Video līdz 2021. gada 15. janvārim ir jāievieto savos sociālajos tīklos (vismaz vienā vai vairākos: Instagram, Facebook, Twitter), atzīmējot Ārlietu ministriju un lietojot tēmturus #diplomāts21gs, #ĀrlietuKonkurss un #LV100deiure.

 

Labākie video tiks pārpublicēti Ārlietu ministrijas sociālajos tīklos, un Ārlietu ministrijas žūrijas izraudzītie video autori tiks pie vērtīgām grāmatām par diplomātiju un atzinības balvām un suvenīriem no Ārlietu ministrijas. Vienlaikus 10 labāko video autori tiks aicināti uz īpaši organizētu diplomātisku tikšanos tiešsaistē ar Latvijas Republikas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kā arī īpašu balvu saņems sociālajos tīklos vispopulārākā video autors. Plašāk ar konkursa gaitu un nosacījumiem var iepazīties nolikumā.

 

Vairāk informācijas meklē ŠEIT.

 


Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: media@mfa.gov.lv
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.