17.07.2018
Būvindustrijas grāmatu veltījums Latvijas simtgadē

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, fonds “Latvijas būvniecība 100 gados” izdevis grāmatu „Būvniecība Latvijā 1918-2018” – apkopojumu trīs sējumos par Latvijas būvindustrijas devumu valstij gadsimta garumā.

200 grāmatu komplekti kā dāvinājums nodots Latvijas Nacionālajai bibliotēkai. Izdevumi tiks sadalīti lielākajām Latvijas reģionu un augstskolu bibliotēkām, kā arī Latvijas Neredzīgo bibliotēkai.

Grāmatas „Būvniecība Latvijā 1918-2018” visi trīs sējumi pieejami arī Valkas novada centrālās bibliotēkas lasītājiem.

“Kā būvinženieris ar vairāk nekā 50 gadu darba pieredzi, uzdevu sev jautājumu – ko ievērojamu, līdzās savam ikdienas darbam, mēs, būvnieki, varam veltīt Latvijas simtgadei? Esam uzbūvējuši būves, kas kalpoja sabiedrībai daudzus gadsimtus, kalpo šodien un kalpos vēl daudzus gadus nākotnē. Ar šīm būvēm mēs lepojamies. Mums ir daudz izcilu inženieru, būvmateriālu ražotāju, arhitektu, mācībspēku – daudzi no kuriem ir jau aizsaulē -, viņi visi projektējuši un būvējuši šīs ēkas, skolojuši jaunos inženierus. Tā soli pa solim dzima ideja par grāmatu, kurā būtu apkopota informācija par Latvijas nozīmīgākajām būvēm 100 gadu laika periodā, projektētājiem, būvniekiem un būvmateriālu ražotājiem, kā arī izvērtēta būvnozares loma valsts un tautsaimniecības attīstībā,” stāsta grāmatas idejas autors, fonda “Latvijas būvniecība 100 gados” dibinātājs, grāmatas sastādītājs un galvenais redaktors Jānis Lancers.

Tas bija nepieciešams, lai aprakstītu būvniecības nozares daudzveidību, sākot no dzīvokļu būvniecības un beidzot ar rūpnīcu un sarežģītu infrastruktūras objektu būvniecību, kā arī ievietotu iespējami plašu informāciju par izglītību, būvēm un speciālistiem. Grāmatā pieminēti vairāk nekā 5000 būvniecības speciālistu un apmēram 1000 inženieru un arhitektu darba biogrāfijas.