14.09.2021
MOOC bibliotekāriem jau pavisam drīz!

Kamēr citi Eiropā bauda atvasaru, BIBLIO projekta partneri aktīvi strādā, lai šajā rudenī varētu dot startu BIBLIO MOOC kursam. Šis būs pirmais digitālo prasmju MOOC, kas radīts tieši bibliotēku profesionāļiem.

 

Kāpēc šis MOOC?

Jau sen bibliotēkas vairs nav tikai vietas, kur saņemt grāmatas lasīšanai vai lasīt grāmatas. Bibliotēka ir sabiedrības centrs, droša vieta, kur cilvēki var doties, lai saņemtu padomu un palīdzību, piekļūtu informācijai, satiktu līdzīgi domājošos. Bibliotēkas piedāvā daudz dažādus pakalpojumus, tostarp piekļuvi digitālajām tehnoloģijām, datoriem un internetam, digitalizētām kolekcijām un saturam, virtuālajai realitātei, programmēšanas kursus vai vienkārši saņemtu palīdzību e-pasta izveidošanā un e-pakalpojumu izmantošanā. Kad cilvēkiem nav kur citur lūgt palīdzību iepriekšminētajos jautājumos, viņi dodas uz vietējo bibliotēku. Attīstoties un paplašinoties bibliotēku pakalpojumiem, mainās arī bibliotekāra profesija.

Digitālā transformācija maina bibliotēku un bibliotēku profesionāļu lomu, un ne vienmēr to ir viegli saprast un tai pielāgoties. Pēc bibliotēku nozares analīzes un prasmju trūkuma, izaicinājumu un mācību vajadzību noteikšanas, bibliotekāriem tiek piedāvāts BIBLIO projekta MOOC. Tā mērķis ir sniegt atbalstu bibliotēku profesionāļiem jaunu prasmju iegūšanā un jaunu inovatīvu pakalpojumu izstrādē.

 

Sīkāk par kursu lasi ŠEIT!

 

Papildinformācijai:

Inga Niedra
Kultūras informācijas sistēmu centrs
inga.niedra@kis.gov.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.