30.04.2021
Konkurss “Novadpētniecība manā bibliotēkā”

Latvijas bibliotēku novadpētniecības darba vadlīnijās teikts: “Novadpētniecība ietver vispusīgu savas tuvākās apkaimes dzīves dokumentēšanu. Ikvienas bibliotēkas novadpētniecības krājums ir unikāls un satur materiālus ar kultūrvēsturisku, māksliniecisku vērtību vai praktisku nozīmi vietējās kopienas dzīvē.”

 

Bieži vien, informācijas meklētājs nezina, kādas bagātības var slēpties pat nelielā pagasta bibliotēkā. Tāpēc būtu svarīgi, lai ziņas par novadpētniecības krājuma dārgumiem būtu viegli atrodamas interneta vidē. Mēs ticam, ka ikvienā Valkas reģiona publiskajā bibliotēkā ir atrodama kāda “pērle” – atmiņas, vēstules, rokraksti, fotogrāfijas, kartes vai jebkas cits.

 

Tāpēc gribam aicināt Valkas reģiona publisko bibliotēku vadītājas piedalīties Valkas novada Centrālās bibliotēkas rīkotajā novadpētniecības konkursā “Novadpētniecība manā bibliotēkā” (nolikums).

 

Bibliotekāru uzdevums ir izcelt un lepoties ar savos Novadpētniecības krājumos pieejamajiem materiāliem, lai ikvienam Smiltenes, Strenču un Valkas novada iedzīvotājam būtu skaidrs, ka arī bibliotēkā var atrast vērtīgu informāciju par savu novadu, kā arī, mēs savā mājas lapā varētu rādīt un stāstīt par publiskajās bibliotēkās pieejamo novadpētniecības saturu.

 

Stāstījumus vai vizualizācijas par to, kas atrodams reģiona publisko bibliotēku novadpētniecības krājumos jums ērtos formātos (mp4, mp3, jpg, png, ppt u.c.) gaidīsim līdz 31. oktobrim uz e-pastu jana.cakure@valka.lv

 

Mēs priecājamies, ka Smiltenes bibliotēka veido savu Novadpētniecības blogu un informācija par Strenču novada bibliotēku novadpētniecības materiāliem atrodama novada mājaslapā. Bet mūsu mērķis ir iekustināt visas Valkas reģiona publiskās bibliotēkas “neturēt sveci zem pūra”, bet stāstīt, rādīt un lepoties par savos krājumos pieejamo informāciju!

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Tetere

Valkas NCB direktore un

Jana Čākure

Valkas NCB Novadpētniecības speciāliste

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.