18.03.2016
Konference „Lakstīgalas vārdnīca: vērojumi un vērtējumi Latvijas un Polijas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā”

22. aprīlī no 10.30 līdz 16.00 notiks Pavasara konference  „Lakstīgalas vārdnīca: vērojumi un vērtējumi Latvijas un Polijas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā”.

Konferenci ievadīs trīs īsie lasījumi “Rakstnieki par rakstniekiem”, kurā - Māris Rungulis, Valdis Rūmnieks un Inese Zandere ieskicēs jubilāru portretus.

Interneta žurnāla “Satori” sadaļas “Ar bērniem” redaktores Daces Bargās uzdevums - izanalizēt 2015. gadā Latvijā izdotās bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras tendences, jaunumus, veiksmes un neveiksmes. 2015. gada latviski tulkotās bērnu literatūras grāmatu ražu vētīs rakstniece Ieva Melgalve.

Mākslas vēsturniece, Latvijas Universitātes docente Austra Avotiņa sagatavos priekšlasījumu “Sajūtu balvas jaunākajām bērnu grāmatu ilustrācijām”.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova klausītājus iepazīstinās ar “Kultūras skolas somu” – Latvijas 100-gades projektu kultūras pieejamības nodrošināšanai skolēniem.

Konferences otrajā daļā notiks Baltijas jūras kultūras centra Gdaņskā veidotās izstādes “Skaties! Poļu bilžu grāmatas!” atklāšana.

Dzejniece, tulkotāja Ingmāra Balode iepazīstinās ar poļu bērnu grāmatām, kas iztulkotas latviski.

Par poļu bilžu grāmatu izstādes koncepciju referēs Gdaņskas Universitātes docente Malgorzata Cackowska, bet par poļu bērnu grāmatu ilustratoriem priekšlasījums būs Vroclavas Universitātes profesorei Anitai Wincencjusz – Patinai.

Noslēgumā paredzēts rakstnieces Ineses Zanderes un ornitologa Edmunda Račinska priekšlasījums “Putnu balsis dzejā un dabā”.

23.aprīlī mākslas studentiem un ilustratoriem paredzētas poļu grāmatu mākslinieku meistardarbnīcas .

Konferenci rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome sadarbībā ar Polijas Republikas vēstniecību Rīgā un Baltijas jūras kultūras centru Gdaņskā.

Pasākums notiks Rīgā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Elektroniskā reģistrēšanās sāksies pēc Lieldienām.

Sarmīte Galsa,

Latvijas Nacionālās bibliotēkas

Bērnu literatūras centra galvenā bibliogrāfe

E-pasts: Sarmite[punkts]galsa[uz]lnb[punkts]lv