Ko slēpj rakstnieka Andreja Upīša rokraksts? Apmeklē tiešsaistes semināru!

Ceturtdien, 1.decembrī plkst. 10.00 aicinām visus interesentus pieslēgties tiešsaistes lekcijai, kurā literatūrzinātnieks, A. Upīša muzeja speciālists Arnis Koroševskis dalīsies pieredzē rakstnieka Andreja Upīša rokraksta un daiļrades materiālu izpētē, sistematizēšanā un popularizēšanā.

Pieslēgšanās lekcijai ZOOM platformā šeit.

Arnis Koroševskis ir literatūrzinātnieks, literatūrkritiķis un muzeja speciālists. Zinātniski pētniecisko interešu lokā ir rakstnieka Andreja Upīša literārā darbība, par ko saņēmis Latvijas Zinātņu Akadēmijas Zentas Mauriņas balvu literatūrzinātnē (2016), Veronikas Strēlertes piemiņas balvu (2013), Kārļa Dziļlejas fonda godalgas (2012, 2013, 2015). 2022. gadā Izdevniecības "Dienas Grāmata" sērijā "Es esmu…" iznākusi viņa monogrāfija "Lielais noliedzējs" par latviešu rakstnieku, tulkotāju un literatūrkritiķi Andreju Upīti.

Pasākumu organizē Valkas novada Centrālā bibliotēka Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) programmas “Latviešu grāmatai 500” ietvaros. 2025. gadā tiks atzīmēta pirmās latviešu valodā izdotās grāmatas 500. gadadiena, to gaidot LNB organizē un atbalsta dažādus pasākumus, kas izceļ rakstītā vārda nozīmi un ietekmi sabiedrībā cauri gadsimtiem.

Informācija no https://literatura.lv

Foto: jauns.lv