22.02.2022
Atvērta pieteikšanās LBB Gada bibliotekāra un LBB Gada bibliotēkas balvai

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) izsludina pieteikšanos uz LBB Gada balvu divās kategorijās: LBB Gada bibliotekārs 2021 un LBB Gada bibliotēka 2021.

 

LBB Gada bibliotekārs 2021


LBB Gada bibliotekāra balva tiks piešķirta par individuāliem sasniegumiem bibliotēku nozarē. Balvas mērķis ir izteikt atzinību LBB biedriem, izceļot vispārliecinošāko, aktīvāko un sekmīgāko bibliotekāru sniegumu, kas devis labumu ne tikai vietējai kopienai, bet arī spējis iedvesmot citus bibliotekārus un bibliotekāro sabiedrību kopumā. Uz LBB Gada bibliotekāra balvu var pretendēt LBB individuālie biedri un institucionālo biedru darbinieki. Balva tiek izsludināta un pieteikumi tiks pieņemti un vērtēti saskaņā ar 2022. gada 29. janvāra LBB valdes sēdē apstiprināto LBB Gada bibliotekāra balvas nolikumu (PDF).

 

LBB Gada bibliotekāra balvas piešķiršanas kritēriji:

 

 • bibliotēkā un bibliotekārajā darbā ieviestas inovācijas;
 • mērķtiecīgs darbs ne tikai ar bibliotēkas lasītājiem, bet arī vietējo kopienu un pārējo sabiedrību;
 • augstvērtīgu pasākumu organizēšana;
 • interesantu projektu realizācija;
 • veiksmīga sadarbība ar plašu sadarbības partneru loku;
 • radoša un pašaizliedzīga attieksme pret darbu.


Balvas pretendentiem nav jāatbilst visiem kritērijiem, pieteikumu var iesniegt gan par vienu, gan vairākiem kritērijiem. Pretendentus LBB Gada bibliotekāra balvai var izvirzīt jebkura fiziska vai juridiska persona, vai pretendenti var pieteikties paši.

 

LBB Gada bibliotēka 2021

 

LBB Gada bibliotēkas balva tiks piešķirta par institucionāliem sasniegumiem bibliotēku nozarē. Balvas mērķis ir izteikt atzinību LBB biedriem, izceļot vispārliecinošāko, aktīvāko un sekmīgāko bibliotēku sniegumu, kas devis labumu ne tikai vietējai kopienai, bet arī spējis iedvesmot citas bibliotēkas un bibliotekāro sabiedrību kopumā. Balva tiek izsludināta un pieteikumi tiks pieņemti un vērtēti saskaņā ar 2022. gada 29. janvāra LBB valdes sēdē apstiprināto LBB Gada bibliotēkas balvas nolikumu (PDF).

 

LBB Gada bibliotēkas balvas piešķiršanas kritēriji:

 

 • bibliotēkā ieviestas inovācijas;
 • pakalpojumu izcilība;
 • oriģinālu projektu realizācija;
 • inovatīvs, aktīvs bibliotēkas darbs virtuālajā vidē;
 • veiksmīga sadarbība ar plašu sadarbības partneru loku;
 • sekmīgs bibliotēkas kolektīva komandas darbs.


Balvas pretendentiem nav jāatbilst visiem kritērijiem, pieteikumu var iesniegt gan par vienu, gan vairākiem kritērijiem. Pretendentus LBB Gada bibliotēkas balvai var izvirzīt jebkura fiziska vai juridiska persona, vai pretendenti var pieteikties paši.

 

Šobrīd tiek plānots, ka 2022. gada Latvijas Bibliotēku festivāls notiks hibrīdformā, un mēs ceram, ka LBB Gada balva tiks pasniegta klātienē, Bibliotēku festivāla laikā 27. vai 28. aprīlī. Ja tomēr šī iecere neizdosies, LBB Gada balva tiks izziņota LBB tīmekļvietnē www.bibliotekari.lv līdz 2022. gada 30. aprīlim. Balvas tiks pasniegtas ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Pieteikšanās termiņš uz abām balvām: 2022. gada 7. marts. Vēršam uzmanību, ka LBB Gada balva tiek piešķirta par sniegumu iepriekšējā kalendārā gada laikā – no 2021. gada 1. janvāra līdz 2021. gada 31. decembrim.

 

Pieteikšanās nosacījumi un pieteikuma veidlapa:

 

LBB Gada bibliotekāra balvas nolikums (PDF) un pieteikuma veidlapa (Word);
LBB Gada bibliotēkas balvas nolikums (PDF) un pieteikuma veidlapa (Word).

 


Aicinām pieteikt kolēģus vai pieteikties pašiem! Leposimies ar saviem sasniegumiem!

 

 

Informāciju sagatavoja:
LBB valdes priekšsēdētāja
LNB Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāre
Māra Jēkabsone

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.